Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Пропонування небажаної роботи людям, які працюють повний робочий день, може спричинити депресію.

Пропонування небажаної роботи людям, які працюють повний робочий день, може спричинити депресію.
flickr.com
Як показують результати нового дослідження, пропонування небажаної роботи, може призвести до проблем зі здоров'ям та сприяє депресії, у деяких людей.

У новому дослідженні проведеному  Ліджун Сонґ, Внхонґ Чен - вченими з Техаського університету в Остін (США), було проаналізовано загальнонаціональні дані, зібрані у США протягом 2004-2005 років, з метою вивчення наслідків отримання небажаної роботи, зокрема того як можливість отримання небажаної роботи впливає на депресивні симптоми в американців працездатного віку.

Виявилось, що можливість отримання небажаної роботи полегшувала симптоми депресії у людей, які мають часткову зайнятість, або були незадоволені своїм матеріальним становищем. Ці результати було доволі легко передбачити, натомість вчених здивували дані, щодо пропозицій небажаної роботи, отримані від респондентів, які мали повну зайнятість або були задоволені своїми фінансами. У цієї групи досліджуваних, пропозиція роботи, якої вони не хотіли, збільшувала почуття депресії.

Сила даного ефекту проявлялася в залежності від того наскільки довго опитуваний перебував у ситуації безробіття або часткової зайнятості. Найбільш корисними небажані вакансії були для осіб, які не працювали протягом повного робочого, дня більше аніж 5 років, натомість найбільш негативний вплив був виявленим у осіб, які працювали повний робочий день і найменше потребували небажаної роботи.

Хоча науковці не вивчили механізмів, свідками яких вони були під час дослідження, однак вони припускають що негативний ефект від пропозиції небажаної вакансії у людей, які працювали повний робочий день, може виникати через те, що така пропозиція може сприйматися адресатом як втручання, викликати у нього почуття обов'язку перед тим хто пропонує роботу або через те, що працівник відчуває себе недостатньо кваліфікованим для виконання пропонованої йому роботи. 

"Цей вид негативного соціального порівняння не є добрим для психічного здоров'я. Також стресовим для людини може бути сам факт претендування на роботу", - каже Сонґ.

Особливістю цього дослідження є те, що Сонґ і Чен, намагалися пояснити чому соціальна підтримка може бути корисною для одних людей і шкодити іншим, через призму їх зайнятості та фінансового становища. Завдяки врахуванню цих особливостей у своєму досліджені вченим вдалось пояснити розбіжності, які виникають коли йдеться про ефективність соціальної підтримки для різних людей.

Вчені також зазначили, що результати їх досліджень не обов'язково застосовувати до всіх видів соціальної підтримки. Науковці зазначили, що небажана соціальна підтримка часом може бути необхідною і розцінюватися її отримувачами інакше, наприклад коли йдеться про нестачу їжі, або питання пов'язані зі здоров'ям. 
Також дослідники наголосили, що неочікувана емоційна підтримка, наприклад у вигляді дзвінка другу із словами "Я тебе люблю" може призвести до позитивного ефекту і покращити самопочуття людини.

джерело: sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]