Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Вчені знайшли, яка ділянка головного мозку відповідає за наполегливість у діяльності при виникненні труднощів.

Вчені знайшли, яка ділянка головного мозку відповідає за наполегливість у діяльності при виникненні труднощів.
Науковці з американського університету Рутгерс (Rutgers University) вирішили дослідити, що змушує людей продовжувати досягати своїх цілей або відмовитися від них, стикаючись із можливістю невдачі. 

У дослідженні опублікованому в виданні " Neuron", його автори, зокрема доктор Маурісіо Дельгадо, ад'юнкт-професор в Університеті Рутгерса (Dr. Mauricio Delgado) , стверджують, що у випадку, коли люди оцінюють, що вони контролюють невдачі з якими стикаються, у їх мозку активується специфічна ділянка, яка допомагає їм продовжити шлях до запланованої цілі. Натомість, якщо людина вважає, що не контролює ситуацію невдачі (наприклад, через помилкову атрибуцію) то цю інформацію опрацьовує інша ділянка мозку, яка зокрема відповідає за емоційні реакції. У випадку неконтрольованої невдачі саме вона "вирішує" чи продовжувати виконувати дане завдання чи ні.


Для проведення даного дослідження, науковці попросили групу добровольців пройти сканування мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії під час того, як досліджувані гратимуть у гру в якій вони переживали невдачі, після яких мали вирішити чи продовжувати гру далі, чи відмовитись від обраної мети (концепція гри була презентована у вигляді шляху). Після кожної поразки досліджувані мали вирішити чи їм варто триматися раніше обраного шляху або обрати іншу дорогу для досягнення мети. При цьому невдачі були представлені таким чином, щоб підкреслювати контрольовані або неконтрольовані чинники.

"Ми виявили, що відповіді в ділянці під назвою мозку ventral striatum ("вентрал, стріатум" вентральне смугасте тіло),  яу ми раніше пов'язували з навчанням через метод проб і помилок,  є пов'язані продовженням дій, у ситуаціях коли невдачі розглдалися як керовані," - говорить співавтор дослідження доктор Мауріціо Дельгадо. "Ми також виявили, що відповіді в ділянці вентромедіальної префронтальної кори, які раніше пов'язувались  із регуляцією емоцій пов'язаних з процесом подолання негативних емоцій, були яскраво вираженими у випадку неконтрольованих невдач."

Тому, коли люди відчувають керовані невдачі, вони можуть виправити свої помилки і продовжити діяльність, але коли невдачі є некерованими, їм, можливо, спочатку необхідно впоратися з розчаруванням та іншими емоціями для того, щоб продовжувати діяти.

Актуальність даного дослідження полягає в тому, що ми маємо відносно небагато інформації про те, як мозок опрацьовує небажані події, як наприклад невдачі, з метою не їх уникання, а вироблення стійкості до них.

Результати цього експерименту сприятимуть також дослідженням в галузі освіти, наприклад, розумінню того, як сприяти студентській зацікавленості навчанням, сприятимуть розвитку наполегливості у ситуації негараздів в таких областях, як програми  лікування токсикоманії,  розладів харчування та покращення харчових звичок, медецині тощо.

 "Наші результати показують, що установи, які бажають сприяти наполегливості повинні звернути увагу на те, як вони представляють труднощі, та як люди сприймають такий зворотний зв'язок," говорить співавтор дослідження доктор Джаміль Баханджі (Jamil Bhanji), дослідник в Університеті Рутгерса

джерело: psypost.org

 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]