Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Чоловіки з більш широким типом обличчя є успішнішими у переговорах - дослідження

Чоловіки з більш широким типом обличчя є успішнішими у переговорах - дослідження
Чоловіки, які характеризуються більш широким типом обличчя, у співвідношені "висота-ширина" лиця, є більш успішними під час переговорів, проте вони складніше досягають компромісних рішень у перемовинах. Також більш привабливі чоловіки краще співпрацюють, аніж менш привабливі чоловіки - повідомляє ScienceDaily . 

Такими є результати нового дослідження "Ведення переговорів обличчям до обличчя: чоловіча лицьова структура пророкує продуктивність переговорів", були опублікований в мережі інтернет в журналі "The Leadership Quarterly". Авторами дослідження є Майкл П. Хаселхун (Michael P. Haselhuhn) та Елейн М. Вонґ (Elaine M. Wong) - доценти менеджменту в Університеті Каліфорнії,  ділового адміністрування школи Ріверсайд (США). Автори дослідження також співпрацювали з науковцями з  London Business School та Колумбійського університету. У своєму дослідженні науковці зосередились на моделюванні переговорів, які створювались самими вченими.

В одному з сценаріїв перемовин, науковці виявили, що чоловіки з більш широкими типами обличчя домовився про підписаний бонус, який був майже на  2200$ більшим, ніж суми виторгувані чоловіками з більш вузьким обличчям. 

За іншим сценарієм досліджувані мали продати хімічне підприємство. Тут результати також повторились. Вчені виявили, що, коли чоловіки з більш широкими вилицями продавали хімічний завод вони домовилися про більш високу ціну продажу, аніж чоловіки з більш вузьким обличчям. Також коли ті ж чоловіки з ширшим типом обличчя були в ролі покупця їм вдавалося домовитися про нижчу ціну, аніж  чоловікам з більш вузьким типом лиця. 

У третьому сценарії перемовин необхідним був пошук творчого рішення, яке б змогло заповнити прогалину в угоді, що стосувалась нерухомості. Тут дослідники поділили усіх досліджуваних чоловіків на групи в кількості двох чоловік. Вони виявили, що команди з чоловіками з більш широким обличчям  були менш успішними в переговорах. 

В останньому дослідженні наукові співробітники отримали ряд запитань, які стосувались оцінки привабливості та краси учасників дослідження. У цьому експерименті представники сильної половини людства (проте вже не у парах з попереднього експерименту) отримали те ж завдання, яке стосувалося знаходження креативного рішення для заповнення прогалини в здійсненні операцій з нерухомістю. Як виявилось більш привабливі люди були більш успішними у перемовинах. 

"Ці дослідження показують, що, будучи людиною з більш широким обличчям можна вважати це як благословенням, так і прокляттям і усвідомлення цього може бути важливо для майбутнього успіху в бізнесі", - каже Майкл Хаселхун.

Це дослідження базувалося на попередніх дослідженнях, які стосувалися, як називають їх автори та співавтори експерименту, відношення ширини до висоти обличчя особи (facial width-to-height ratio). Попередні результати минулих досліджень на цю тему включали, зокрема висновки про те, що:
  • Люди поводяться більш егоїстично при взаємодії з людьми з більш широкими обличчями і ця егоїстична поведінка викликає егоїстичну поведінку в інших.
  • Чоловіки з більш широкими обличчями є більш схильними до брехні та обману. 
  • Чоловіки з більш широкими обличчями, як правило, мають більш фінансово успішний бізнес. 

Тепер, цим новим дослідженням, Хаселхун та Вонґ дослідили під цим кутом також сферу ведення переговорів.  Актуальність свого дослідження науковці пояснюють тим, що хороше вміння вести переговори є однією з найважливіших складових успішного ведення бізнесу та повсякденного життя, проте існує зовсім не багато досліджень. які пояснювали б, як окремі фізичні та психологічні особливості впливають на будь-який переговорний процес.

"Ми ведемо переговори кожен день, думаємо ми про це чи ні. Це не тільки великі речі, як автомобіль або будинок. Це також стосується часу ваша дитина буде спати або що ви або ваш чоловік будете їсти на вечерю." - каже Майкл Хаселхун

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]