Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

"Фоновий" перегляд телепрограм має негативний вплив на розвиток та навчальні здібності дітей - дослідження

"Фоновий" перегляд телепрограм має негативний вплив на розвиток та навчальні здібності дітей - дослідження
Виконання домашніх обов'язків із телевізором увімкненим "на задньому фоні", стало частиною життя майже кожної сім'ї. Проте, результати нового дослідження, проведеного вченими з Університету Айови (США), демонструють, що потрібно бути дуже уважним скільки часу перед телевізором дивляться діти й які саме програми вони переглядають.

Група вчених з Університету Айови,  які вивчали вплив телебачення і виховання на соціальний та емоційний розвиток дітей, виявила що телевізор, увімкнений на фоні того коли дитина виконує інші задання, здатний відволікати увагу малюків від цієї діяльності та навчання. Також вчені виявили, що програми, які не несуть освітнього змісту можуть негативно впливати на розвиток когнітивної сфери дитини. 

"Діти вчаться, те що ви їм подаєте", - говорить Дебора Лінбарджер доцент в галузі освіти в університеті Айови та автор дослідження. "То ж. яких видів повідомлень, чого саме вони мають вчитись? Це буде виходити з  тих видів медіа, впливу яких ви будете цілеспрямовано їх піддавати."

Д. Лінбарджер зробила ці висновки, провівши загальнонаціональне опитування більше 1150  американських сімей з дітьми від 2 до 8 років. Команда вчених враховувала сімейну деографію, стилі виховання, використання засобів масової інформації, та це, як усі ці фактори можуть вплинути на майбутній успіх дитини. 

Науковцями було виявлено взаємозв'язок між контентом, який переглядали діти та розвитком у них виконавчих функцій мозку, (ряд функцій, які відповідають за планування та регулювання усвідомленої діяльності), які є важливою складовою успішної навчальної діяльності. Взаємозвязок між видом програм, які переглядали діти, та розвитком цих функцій був особливо виразним у сім'ях, які дослідники ідентифікували як « сім'ї підвищеного ризику» - родини, які живуть у бідності або батьки у сім'ї мають низький рівень освіти.  

Також вартим уваги є той факт, у сім'ях, які були зараховані до групи "підвищеного ризику", діти, які переглядали освітні програми по телебаченню, мали вищий рівень розвитку виконавчих функцій. 

Також Лінбарджер стверджує, що незалежно від демографічного становища сім,'ї виховання дітей виступає у якості буфера від шкідливого вплину фонового ТБ.

"Діти, чиї батьки створили люблячу домашню обстановку та  виховання і, де правила і очікування є однаково незмінними протягом тривалого часу, більшою мірою здатні контролювати свою поведінку, показати більше співчуття, і бути кращими у навчанні, - говорить автор дослідження. 

Також науковець нагадує про те, що батьки не повиннні забувати про те, щоб уважно ставитись до того що їхня дитина дивиться по телевізору, особливу увагу треба звертати на зміст шоу.


"Сідайте дивитися конкретну програму і коли вона закінчиться - вимкніть телевізор," - говорить вона. 


У більш ранньому дослідженні, Д. Лінбарджер та ряд інших дослідників, виявили, що діти, в середньому, піддаються впливу фонового ТБ майже чотири години на день та  внаслідок цього відбувається відволікання дитячої уваги від ігрової активності та навчання.

джерело: psypost.org

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]