Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Недосипання у старшому віці пришвидшує старіння мозку - дослідження

Недосипання у старшому віці пришвидшує старіння мозку - дослідження
flickr.com
Недоспані ночі після досягнення 50-річного віку спричиняє швидке старіння мозку, - такі висновки зробили дослідники з Вищої медичної школи Duke-NUS у Сінгапурі.  Дані, отримані науковцями, також допоможуть розвивати роботу над проблемами сну, зниженням когнітивних здібностей та деменцією.

Попередні дослідження  мали на меті вивчення впливу тривалості сну на когнітивні функції у літніх людей. Ціього разу вчені вирішили дослідити як недостатня кількість сну впливає на шлуночки головного мозку, хоча розширення шлуночків мозку зазвичай є маркером зниження когнітивних здібностей і розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. 

Вчені з Duke-NUS вивчали дані отримані від 66 китайців старшого дорослого віку (вік більше 55 років), які брали участь в Сингапурському лонґітюдному дослідженні щодо старіння мозку, що розпочалось у 2005 році. Учасники дослідження пройшли структурну МРТ мозку, для вимірювання його об'єму. Також досліджувані проходили нейропсихологічне тестування когнітивних функцій кожні два роки. Крім того, автори дослідження дізнавались тривалість сну очасників дослідження за допомогою опитувальника.

Після отримання усіх даних. які були зібрані у ході експерименту виявилось, що мозок тих, хто спав на кілька годин менше, характеризувався швидким розширенням шлуночка і зниженням когнітивних функцій.

"Наші результати співвідносять короткий сон з маркером старіння мозку", - сказав доктор Джун Ло, автор дослідження та науковий співробітник Duke-NUS. "Робота, виконана іншими фахівцями свідчить, що семигодинний сон,  для дорослих, мабуть, є золотою серединою для оптимальної продуктивності у комп'ютерних когнітивних тестах.

Як анонсував Майкл Чі, старший автор та директор Центру когнітивної неврології Duke-NUS майбутні дослідження групи вчених стосуватимуться позитивного впливу достатнього сну на серцево-метаболічну систему та ловготривале здоров'я мозку.

джерело: sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]