Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

25 хвилин усвідомлнної медитації здатні побороти стрес - дослідження

25 хвилин усвідомлнної медитації здатні побороти стрес - дослідження
flickr.com
"Усвідомлена, або уважна медитація" так можна перекласти термін "Mindfulness" - медитативну практику, яка сягає своїм корінням у вчення та практику Буддизму.   його санскритський еквівалент -"smṛti", який також можна перекласти як "усвідомлення", "утримання" і "пам'ять".

Mindfulness-медитація стає все більш популярним способом поліпшення психічного та фізичного здоров'я людини. Більшість дослідженнь на цю тему зосереджувалися на вивченні довготривалих ефектів  медитації, даного типу. Проте, новий експеримент від вчених з  Університету Карнегі-Меллона дозволяє нам побачити позитивний ефект навіть від близько півгодинного заняття цією медитативною практикою.

 Результати дослідження, метою якого було визначити те, як усвідомлена медитація впливає на здатність людини бути стійкою в умовах стресової ситуації було опубліковано на шпальтах видання " The journal Psychoneuroendocrinology".

"Все більше і більше людей повідомляють про використання медитативних практик для зниження стресу, але ми ще дуже мало знаємо про те, скільки ви маєте зробити для зниження стресу і користі для здоров'я," - сказав карівник дослідження, Дж. Девід Кресвел, ад'юнкт-професор психології з Дітріхського коледжу гуманітарних та соціальних наук. 

Кресвелл і його дослідницька група, яка складалася з 66 здорових осіб, у віці 18-30 років, брала участь у триденному експерименті. Деякі з  учасників дослідження пройшли коротку програму навчання  усвідомленої медитації -  по 25 хвилин протягом трьох днів поспіль. Протягом цих медитативних сесій досліджуваних навчили виконувати дихальні вправи. які допомагали їм контролювати дихання та зосереджуватися на теперішньому досвіді. Друга група брала участь в узгодженій триденній програмі когнітивного тренінгу, завданням якого був критичний аналіз поезії з метою підвищення навичок вирішення проблем. 

Після закінчення навчання усіх учасників попросили заповнити складні мовні та математичні завдання перед суворою екзаменаційною комісією. Кожен з учасників експерименту мав оцінити свій рівень стресу у відповідь на стресову промову або складне математичне завдання. Також від досліджуваних узяли зразки слини для вимірювання рівня гормону стресу - кортизолу .
Виявилось, що учасники дослідження, які у першій частині експерименту брали участь у 25-хвилинних сесіях mindfullness-медитації, повідомляли про нижчий рівень стресу та вказували усвідомлену медитацію як причину своєї стійкості у стресовій ситуації. Цікавим є теж те, що на біологічному рівні учасники навчання усвідомленої медитації показали велику реактивність щодо рівня гормону стресу - кортизолу. 

"Коли ви спочатку вчитеся практики усвідомленої медитації, ви повинні когнітивно працювати над цим - особливо під час стресових завдань", - каже Кресвелл. "І ці активні когнітивні зусилля можуть привести до виникнення почуття меншої напруженості, але вони можуть також призвести до  фізіологічних витрат з більш високої продуктивності  виділення кортизолу." 

Зараз група досліджує те чи може довготривала mindfulness медитація може стати більш "автоматичною" практикою, щоб зменшило необхідні когнітивні зусилля та, ймовірно, знизило рівень кортизолу.

джерело: psypost.org.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]