Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Підбадьорювання допомагає не всім, - дослідження

Підбадьорювання допомагає не всім, - дослідження
pixabay.com
Підбадьорювання ваших друзів із низькою самооцінкою може виявитись не тим що вони б хотіли від вас почути, - стверджують результати нового дослідження. 

Люди з низькою самооцінкою часто інтерпретують проблеми на роботі, спілкуванні чи стосунках як доказ власної нікчемності, формуючи тим самим, негативне ставлення до самого себе. Занижена самооцінка та самозвинувачення впливає на друзів та рідних, які хочуть допомогти близькій людині побачити себе та світ у більш позитивному світлі, проте, науковці з Університету Ватерлоо та Університету  Уілфрид Лорье (Канада) стверджують, що підбадьорювання не завжди є найкращим способом піднесення настрою ваших друзів.

"Люди з низькою самооцінкою хочуть, щоб їхні близькі, бачити їх так, як вони бачать себе. Як такі, вони часто стійкі до нагадувань своїх друзів про те, як позитивно вони  їх бачать і відкидають те, що ми називаємо позитивним рефреймингом - вираження оптимізму і підбадьорення для поліпшення їх стану" -, розповідає, провідний автор дослідження, професор Деніз Маріґолд, з Ренісонського Університетського коледжу у Ватерлоо. 

Люди з низькою оцінкою більше хочуть отримати почуття схвалення або розуміння, почути що їх дії є нормальними розумними та відповідними до ситуації. Наприклад, друг може висловити розуміння становища та складнощів ситуації та припустити, що виявлення негативних емоцій є зрозумілим та доречним у цій проблемній ситуації.

Автори дослідження також не виявили жодної кореляції поміж позитивним рефреймінгом та покращенням самопочуття учасників дослідження, які характеризувались низькою самооцінкою. Насправді, виявилось, що досліджувані, які намагались розвеселити своїх друзів, використовуючи позитивний рефреймінг, згодом повідомили, що почуваються гірше. вони були втомленими та мали неприємні враження.

Також ті, хто намагався розвеселити співрозмовника методом позитивного рефреймінгу, більше повідомляли, про те що, на їхню думку, процес спілкування з другом не вдався і взаємодія між ними була поганою, - аніж ті, хто використовував негативну валідацію (висловлював розуміння та прийнятність негативних емоцій) у розмові з другом. Дослідники вважають, що позитивний рефреймінг був менш успішним, тому що люди, які відчували негативні емоції, були менш сприйнятливим до позитивного переосимслення, яке їм пропонували друзі.

"Якщо ваша спроба вказати на проблиски світла зустрілася з похмурим нагадуванням про переважно темну хмару, найкраще що ви можете зробити - це просто визнати, що хмара є темною і співчувати", - сказала професор Маріґолд.

джерело: psypost.org


Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]