Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Люди з музичною освітою мають краще розвинуті виконавчі функції мозку

Люди з музичною освітою мають краще розвинуті виконавчі функції мозку
джерело: wikimedia commons
Контрольоване дослідження з використанням функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), продемонструвало наявність біологічних зв'язків між раннім навчанням музичної грамоти вдосконаленими виконавчими функціями мозку. Існування цих зв'язків проявлялось як у дітей, так і у дорослих - повідомили дослідники з Дитячої лікарні Бостона (Boston Children's Hospital). Результати дослідження було опубліковано у виданні PLOS ONE.

До виконавчих функцій відносять планування і регуляцію свідомих дій. Це інтегруюча функція мозку, яка обумовлює систематизовану, цілеспрямовану активність. Зокрема контроль над когнітивними процесами, включаючи робочу пам'ять, роздумування, вирішення проблем, пластичність під час виконання завдань, планування тощо.

"Оскільки виконавчі функції є однією з головних умов успішності, навіть більше, ніж IQ, ми думаємо, що наші висновки мають значні наслідки для освітньої галузі"-, розповідає старший дослідник Надін Ґааб, доктор філософії, з лабораторії когнітивної неврології в Boston Children's Hospital. "У той час як у багатьох школах скорочують музичні програми і витрачають все більше часу на підготовку тестів, наші результати показують, що музична освіта може реально допомогти у налаштуванні дітей на кращі академічні досягнення в майбутньому."

Результати проведених раніше, досліджень також підтверджували наявність впливу музики на когнітивні здібності та виконавчі функції мозку, проте одним із основних недоліків було те, що дослідники не враховували соціально-економічний статус досліджуваних, відсутність чіткої контрольної групи, недостатній рівень музичних вмінь учасників, тощо. Проте усі ці фактори були враховані у теперішньому дослідженні, проведеному науковцями з Бостону.

Gaab і колеги порівнювали дані 15 дітей з музичною освітою, віком від 9 до 12 років, з контрольною групою, яка складалася з  12 музично непідготовлених дітей того ж віку. Діти. які мали музичні знання, мали грати на музичному інструменті, принаймні два роки під час регулярних приватних занять з музики. (В середньому, діти грали 5,2 року і практикували 3,7 годин на тиждень, починаючи у віці 5.9 року.) 

Також до участі в експерименті з використанням музичних інструментів та фМРТ, дослідники запросили 15 дорослих, професійних музикантів та 15 НЕ-музикантів.  Музична освіта в обох контрольних групах не перивищувала середнього  рівня знань з музики отриманих в загальнооосвітній школі.

Оскільки те, чи отримує хтось із дітей приватні уроки музики часто визначається матеріальним та соціально-економічним статусом сім'ї, вчені вирішили порівняти обидві групи дітей за освітою батьків, їх працевлаштуванням та доходом сім'ї. Також контрольна та контрольована групи проходили тест IQ й батарею когнітивних тестів, а у дітей також проводили функціональну МРТ томографю, під час тестів.

У когнітивних тестах діти з музичним талантом та дорослі музиканти продемонстрували підвищену продуктивність у декількох аспектах виконавчого функціонування. Під час виконання завдань, на фМРТ дітей з музичною підготовкою вчені виявили підвищену активність специфічних областей префронтальної кори, які відповідали за "перемикання" між різними типами розумових завдань. Підвищена активність проявлялася у додатковій моторній зоні, перед-додатковій моторній зоні (the pre-supplementary area) та правій вентролатеральній префронталній корі (the right ventrolateral prefrontal cortex), - саме ці ділянки пов'язують із виконанням виконавчих функцій.

"Наші результати також можуть мати наслідки для дітей і дорослих, які мають проблеми з виконавчою функцією, наприклад,  для дітей з СДУГ або літніх людей. Подальші дослідження мають визначити те,  чи музика може використовуватись як терапевтичний засіб  для цих дітей і дорослих", - говорить Гааб.
джерело:  eurekalert.org


Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]