Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Моральні принципи індивіда легше порушити у групі - дослідження.

Моральні принципи індивіда легше порушити у групі - дослідження.
flickr.com
Особи, які належать до групи є більш схильними до порушення власних моральних стандартів та поводяться у групі так, як вони б, переважно, не поводились, будучи наодинці - повідомляється у результатах нового дослідження проведеного вченими з Масачусетського технологічного інституту (MIT).

Дослідники пов'язують цей феномен з кількома факторами. Насамперед, вважають вчені, коли люди є частиною групи, вони відчувають себе більш анонімними, й існує менша імовірність того, щоб бути спійманим або покараний за будь-яке порушення. Тобто, у колективній діяльності відбувається порушення особистої відповідальності за вчинене. Також науковці висунули гіпотезу про те, що порушення індивідуальних моральних принципів може відбуватися через те, що перебуваючи у групі, люди "втрачають зв'язок" із власною мораллю та переконаннями.
"Хоча люди проявляють сильні преференції щодо акцій і моральних заборон проти шкоди, в багатьох контекстах, пріоритети людей змінюються, коли є «ми » і «вони» - каже Ребекка Саксен, доктор філософії, ад'юнкт-професор когнітивної неврології в MIT.

"Група людей, часто бере участь у діях, що суперечать особистим моральним нормам кожної людини в цій групі, змінюючи зазвичай достойних осіб у "мобів",які скоюють грабежі, вандалізм, чи навіть фізичну жорстокість".

Для вивчення цієї проблеми дослідники аналізували діяльність в медіальній префронтальній корі (англ. medial prefrontal cortex) - частині головного мозку, яка відповідає за самоусвідомлення, складні когнітивні та поведінкові реакції.

Автори дослідження поділили учасників експерименту на дві групи. Одна з них брала участь у змаганнях групами, а інша - боролась індивідуально.

Як виявилось, у тих учасників експерименту, які брали у груповому змаганні, активність цієї ділянки мозку була меншою, у порівнянні з досліджуваними, які змагались в індивідуальному порядку. Також у досліджуваних в яких була виявлена нижча активність у медіальній префоронтальній корі з більшою ймовірністю могли травмувати своїх суперників.

«Цей окремо взятий процес не враховує міжгрупових конфліктів: групи також сприяють анонімності, зменшують особисту відповідальність, а також заохочують рефрейминг шкідливих дій, тим не менш, ці результати дозволяють припустити, що принаймні в деяких випадках, чітке розмірковування про свої особисті моральні стандарти, може допомогти послабити вплив "менталітету натовпу", - стверджує провідний автор дослідження Міна Сікара, доктор філософії, колишній постдокторант Масачусетського технологічного інституту.

Цікавим є те, що науковець розпочала дослідження на цю тему після того, як вона, разом із чоловіком, відвідала матч з американського футболу на Yankee Stadium (стадіон команди "Янкі), де фани невпинно дорікали її чоловіку через його кепку Red Sox (ця кепка належить вболівальникам команди суперника). Побачивши таку бурхливу реакцію щодо її чоловіка, Сікара вирішила забрати в нього кепку та вдягнути її на себе, сподіваючись що фанати заспокоються з огляду на те що вона - жінка. Проте, так не сталося. Ця подія справила велике враження на науковця і вона вирішила дослідити менталітет натовпу.

"Це був справді дивовижний досвід, тому що я зрозуміла, що я перетворився із звичайної людини, у їх розумінні, на члена "  нації Ред Сокс". І те, як люди відповіли мені, і те, як я відчувала себе, відповідаючи їм, змінилося внаслідок цього візуального сигналу - Бейсбольної кепки ", - говорить вона.

"Як тільки ви починаєте відчувати атаки від імені вашої групи, хоча ви маєте до цього довільне ставлення, це змушує вас змінити свою психологію."

Сікара сподівається продовжити свої дослідження в майбутньому, вивчаючи чому деякі учасники піддаються впливу групи значно більше за інших та  досліджуючи, чому люди довше знаходять себе на фото групи, після того як вони поринули у групову активність

джерело: psychcentral.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]