Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Вираз обличчя впливає на формування першого враження про співрозмовника

Вираз обличчя впливає на формування першого враження про співрозмовника
джерело: Прінстонський
Університет
На підставі чого ви формуєте своє перше враження про людину? Зовнішнього вигляду, голосу, розмови? Кожен з цих факторів має певний вплив на те, як ми оцінюємо незнайомця. Проте, нове дослідження, проведене вченими з США, вказує на те, що величезний вплив на формування першого враження має вираз обличчя вашого співрозмовника. 

Навіть легка зміна виразу обличчя незнайомця під час першої зустрічі призводить до значних відмінностей у формуванні першого враження про цю людину.


"Наші результати показують , що враження сформовані на основі статичних фотознімків особи можуть бути глибоко помилковими "-, говорить вчений-психолог та автор дослідження, опублікованого у журналі "Psychological Science", Олександр Тодоров з Прінстонського університету (США) . 

Попередні дослідження на цю тему показали, що люди формують перші враження про чиюсь особистість після перегляду обличчя протягом дуже короткого періоду часу. Але більша частина цих досліджень ґрунтувалася на припущенні що зображення представляє єдине справжнє уявлення, того як виглядає людина. 

Та результати дослідження проведеного професором Тодоровим та його колегою Дженні Портер із Колумбійського Університету (США), демонструють, що прямого статичного зв'язку між обличчям та особистістю насправді не існує. 

"Це дослідження має важливі наслідки щодо того, як ми думаємо про ці враження і як ми тестуємо те, чи є вони точними "-, говорить О. Тодоров.
Автор дослідження стверджує, що результати його відкриття можуть мати прямі наслідки для повсякденного життя і проявлятися, наприклад, у тому як фото які ми викладаємо в інтернет можуть легко зміщувати інших уявлення про нас і як наслідок - впливати на наше життя у найнесподіваніший та неочікуваний спосіб.

У першому дослідженні вчені попросили учасників онлайн опитування переглянути та оцінити вибрані обличчя під кутом особистісних характеристик, включаючи привабливість, компетентність, креативність, хитрість екстраверсію, підлість, надійність та інтелект. Усі фото були прямими, презентували голову тих кого мали оцінити та були зроблені під схожим освітленням. Кожна особа на фото була сфотографована кілька разів, а відмінності між зображеннями тієї самої людини полягали у зміні природних коливань виразу обличчя.

Аналізуючи те, як досліджувані оцінювали фото, виявилось, що оцінки рис особистості на основі різних фото однієї людини відрізнялись між собою настільки ж, як і оцінки особистісних характеристик різних людей. Тобто, різні фото тієї ж людини призводили до формування помітних відмінностей у першому враженні про цю людину.

Крім того, учасники дослідження були схильними обирати певні фотографії у певних контекстах. Наприклад, коли їм казали, що зроблене для сайту для онлайн- знайомств вони обирали один тип фотографії, а коли їм повідомляли, що людина на фото брала участь у кастингу на роль лиходія у фільмі,  вони обирали іншу світлину. Коли учасникам експерименту повідомляли, що  відібране фото зроблено для політичної кампанії, дослідники обирали також фото, яке за виразом відрізнялось від попередніх.

Важливим також є той факт, що тенденція контекстуального підбору фотографій зберігалась навіть тоді, коли досліджувані бачили світлину протягом лише частки секунди.

"Ми продемонстрували те, про що люди, які займаються справою обробки зображень знали протягом тривалого часу. Проте, досі більшість психологічних досліджень трактували зображення обличчя як достовірні уявлення про особу", - кажуть його автори.

Дослідники вважають, що люди можуть проявляти послідовність у судженнях, які вони роблять на основі конкретних фотографій індивіда, проте, малоймовірним є те, що вони зможуть правильно оцінити особистісні характеристики на основі одного фото.

"Обличчя - це не нерухоме зображення, застигле у часі, а швидше постійно змінний потік виразів, які передають різні психічні стани," - відзначають Тодоров та Портер. 

Вчені планують продовжити свої дослідження, і виявити як зміна освітлення, нахилу голови, напрямку обличчя, тощо можуть впливати на відмінності у формуванні враження про людину.

джерело:  medicalnewstoday.com
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]