Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Стрес за кермом допомагає підліткам в уникненні автомобільних аварій - дослідження

Стрес за кермом допомагає підліткам в уникненні автомобільних аварій - дослідження
зображення: pixabay.com
Результати нових досліджень, проведених групою вчених під керівництвом Марі-Клод Оімет, професора здоров'я населення в Університеті Шербрук в Квебеку (Канада), показали що невеликий стрес у підлітків під час навчання водінню може бути корисним та зменшувати аварійність на дорозі. Ті водії, в яких рівень гормону стресу - кортизолу - збільшуються в більш стресових ситуаціях, спричиняють менше аварій або нещасних випадків протягом перших місяців після отримання водійських прав.

Аварії на дорозі є однією з головних причин смертності молодих людей, у віці від 15 до 29 років, тому ця проблема зацікавила також спеціалістів психологів.

Автори дослідження з Університету Шербрук запросили до участі в ньому 42  підлітків із штату Вірджинія (США), які недавно отримали право на керування автомобілем. Перше завдання, яке виконували досліджувані, полягало у розв'язанні математичного тесту, після якого науковці взяли у підлітків зразки слини, для того, щоб визначити наскільки виріс рівень кортизолу в підлітків під час виконання стрес-тесту. 


Далі автомобілі досліджуваних були обладнані  камерами, GPS приймачами і пристроями для вимірювання відстані, яку проїхали підлітки. Молоді водії  записували свою поведінку на дорозі за допомогою цих пристроїв впродовж 18 місяців.

Як виявилось, ті учасники дослідження, які мали більш високий рівень кортизолу в крові під час математичного тесту, мали також менше число аварій і небезпечних ситуацій під час автомобільного випробування. 

Попри те, що участь у дослідженні брали підлітки, які були краще забезпеченими матеріально і здоровішими, ніж загальна популяція та загальна кількість аварій обмежувалася лише кількома пригодами, ці дані можна вважати достовірними для усіх підлітків, - вважають вчені.
"Протягом того, як підлітки отримують досвід самостійного водіння, вони піддаються впливу різних емоційно яскравих стимулів - як недосконале виконання маневрів та несподівані небезпеки на дорозі ,що дозволяє їм краще передбачити, уникнути і більш ефективно реагувати в цих ситуаціях в майбутньому "-, пише Доктор. Денніс Р. Дурбін, з Центру досліджень травматизму та попередження у Дитячої лікарні Філадельфії і його колеги і його колеги в своїй редакційній статті, що супроводжує дослідження.

 Також у Дубрін з колегами стверджує, підлітки з більш чутливою віссю гіпоталамус - гіпофіз - наднирники (The hypothalamic-pituitary-adrenal (HPA) axis), яка відповідає за управління стресом і викид кортизолу, можуть швидше, ніж їх однолітки, виробити відповідні навички для того,  щоб безпечно водити машину.

джерело: livescience.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]