Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Вагітні жінки є набагато більш сприйнятливими до впливу музики.

Вагітні жінки є набагато більш сприйнятливими до впливу музики.
Давно відомим є факт, що вагітність робить жінку більш чутливою до навколишнього середовища, зокрема, до запахів, - наслідком чого є ранкова нудота від запаху продуктів харчування. Проте, як показують результати найновіших досліджень, вагітні стають більш чутливими не лише до запахів, але й до впливу музики - повідомляє Medical News Today

Науковці з німецького інституту наук Когнітивної Сфери Людини та Мозку  Макса Планка, (Max Planck Institute for Human Cognitive and Brain Sciences) що розташований у Ляйпцігу, стверджують, що музика може впливати кров'яний тиск, серцебиття, дихання та навіть температуру тіла за нормальних умов.

Проте, під час вагітності цей вплив набирає ще більш яскравого вираження. Підвищений вплив музики на тіло жінки під час вагітності дослідники пояснюють пренатальним обумовленням сприйнятливості плода до музики.

Для проведення дослідження, вчені, на чолі з доктором Томом Фріцом (Tom Fritz) грали для жінок 30 секундні музичні уривки. Гурт грав музичні уривки, змінюючи їх через відтворення у зворотньому порядку, загострюючи дисонанси, тощо. Таке відтворення композицій мало на меті зробити їх менш приємними для слуху учасниць експерименту.

Результати дослідження показали, що вагітні жінки оцінювали приємну музику як більш приємну, а неприємну як ще більш неприємну. Крім того, вплив тої чи іншої музики на артеріальний тиск вагітних жінок був більш помітним. Наприклад, програвання мелодії у звичному напрямку значно знижувало тиск у вагітних, натомість дисонантний рух композиції у зворотньому напрямку підвищував його через 10 секунд і знижував через 30 секунд після зміни динаміки твору. Коментуючи висновки дослідження  доктор Фрітз сказав:
"Таким чином, неприємна музика не викликає постійного підвищення артеріального тиску, на відміну від деяких інших стрес-факторів. Натомість, реакція організму є настільки динамічною, як і сама музика."
 Вчений вважає, що результати дослідження свідчать про те, що музика є особливим стимулом для вагітних жінок

"Кожна акустична маніпуляція в музиці впливає на кров'яний тиск у вагітних жінок набагато інтенсивніше, ніж у невагітних жінок", - додає він. 
Фрітз і його команда досі не впевнені у причинах того, чому музика сильніше впливає на вагітних жінок на фізіологічному рівні. Спочатку дослідники вважали, що це відбуваєтеся через підвищення рівня естрогену, що в свою чергу впливає на систему винагороди в головному мозку, забезпечує приємні відчуття під час прослуховування музики, проте цю теорію згодом було спростовано, позаяк посилений вплив музики на жінок спостерігався навіть тоді, коли рівень естрогену у них вагався.


Фріц робить висновок, що або "рівень естрогену, як правило, є занадто низьким у невагітних жінок або інші фізіологічні зміни під час вагітності несуть відповідальність за цей ефект."

Вчений та його команда переконані, що результати  їх дослідження показують, що, виходячи з інтенсивних відповідей на музику на фізіологічному рівні у матерів, плід привчається сприймати музику ще тоді, коли перебуває в утробі матері.

Вони додають, що, на початку третього триместру, серцебиття плода вже починає змінюватися, коли він чує знайому композицію, а з 35-ого тижня, навіть спостерігається зміна характеру його переміщень у відповідь на знайому музику.

джерело: medicalnewstoday.com
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]