Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Віртуальний партнер допомагає збільшити мотивацію під час фізичних тренувань

Віртуальний партнер допомагає збільшити мотивацію під час фізичних тренувань
зображення: sbrsport.wordpress.com
Якщо ви хочете добре тренуватися, то краще це робити з кібер приятелем. Такий віртуальний супутник, може дати додатковий поштовх під час тренувань, стверджує Дебора Фельтз (Deborah Feltz) дослідник з Університету штату Мічиган (США).

Результати дослідження, опублікованого на сторінках видання "Games for Health Journal" показують, що хоч людський партнер є кращим мотиватором під час виконання фізичних вправ, проте використання партнера, який генерується комп'ютерною програмою теж може бути ефективним. 


"Ми хотіли продемонструвати, що щось віртуальне також може мотивувати людей до більших зусиль під час фізичних вправ, більше, аніж якщо б вони виконували ці вправи самі", - каже Д Фельтз заслужений професор університету в кінезіології відділу MSU, керівник дослідження, яке вона провела спільно з Брайаном Вінном, ад'юнкт-професором в коледжі комунікаційних наук і мистецтв Мічиганського Національного Університету.

Результати цього дослідження можуть допомогти у створенні програмного забезпечення та відеоігор, використовуючи кібер-друзів (cyber buddies) та із залученням знань з галузі спортивної психології.

"На відміну від багатьох ігрових розробок, які є доступними на ринку сьогодні, ці результати дозволяють розробникам створити платформи для фізичних вправ, які включають динаміку команди або партнера,  й є заснованими на науці",- каже Фельтз.

Для проведення дослідження вченими було розроблено спеціальну комп'ютерну програму для фізичних вправ під назвою "CyBud-X". Участь у дослідженні взяли 120 учасників студентського віку, які отримали п'ять різних ізометричних вправ на віджимання, які вони мали виконати з одним з трьох варіантів партнерів тієї ж статі.

Поряд з опцією партнера - людини, використовувались також два приятелі, які були створені комп'ютерною програмою. Один із них виглядав майже як людський партнер, а інший був більш анімаційним. 

Результати дослідження показали, що приріст мотивації спостерігався у всіх групах з використанням партнерів.

"Навіть при тому, що учасники, які були у парі з людським партнером, виконували вправи, в середньому на одну хвилину та 20 секунд довше, аніж ті, у кого не було партнера, ті хто виконував вправи у парі з одним з віртуальних колег, трималися в середньому на 33 секунди довше".

Значна кількість досліджень Дебори Фельтз в цій галузі була зосереджена на мотиваційному ефекті Келлера (Köhler Motivation Effect), феномені, який пояснює чому люди не можуть бути експертами у вправах для себе, досягають кращих результатів у групах з помірно кращими партнерами чи командами, на противагу виконання фізичних вправ самому.

"Ми знаємо, що люди, як правило, демонструють більші зусилля під час тренувань, коли є присутніми інші партнери, які беруть у цьому участь, тому що їх результативність зростає разом із тим наскільки успішною є ціла група", - каже авторка дослідження. "Той факт, що партнер, який не є людиною може мати такий же ефект, вселяє оптимізм."

джерело: sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]