Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Жінки, які проводять багато часу в соціальних мережах гірше оцінюють вигляд свого тіла, - дослідження

Жінки, які проводять багато часу в соціальних мережах гірше оцінюють вигляд свого тіла, - дослідження
джерело: pixabay.com
Думки про те, як має виглядати красиве тіло та стандарти цієї краси змінювалися протягом різних епох. В нас час носіями ідеального образу жіночого тіла (body image) є переважно, моделі, актриси, знаменитості. Проте чи порівнюємо ми наш зовнішній вигляд із друзями у соціальних мережах і як час проведений у соцмережі  впливає на власну оцінку зовнішнього вигляду? Результати дослідження, проведеного вченими з Великобританії та США, показують, що чим більше часу ми проводимо в соціальній мережі, тим більше це може впливати на формування негативного образу тіла у жінок та більших порівнянь того, як ми виглядаємо відносно наших онлайн-друзів - повідомляє "MedicalScienceToday".

Група вчених опитала 881 студентів жіночої статі, щодо використання соціальної мережі Facebook, харчування, фізичних вправи та образу власного тіла (body image). Зібравши дані, вчені були в змозі передбачити те, як часто жінки мають негативне ставлення до власного тіла, після перегляду чужих фотографій або дописів у соціалках та як часто вони порівнювали вигляд свого тіла до зовнішності своїх друзів.


Результати дослідження показали, що велика кількість часу проведеного у соцмережі Facebook корелювала з негативною оцінкою власного тіла та більшим порівнюванням свого вигляду до вигляду своїх "френдів" у соцмережі. Також вченими було виявлено, що для жінок, які хотіли схуднути, проведення багато часу на Фейсбуці призводило до більшої уваги до зовнішності, включаючи як увагу до свого тіла, так і увагу до одягу.

Результати даного дослідження вперше демонструють залежність між часом перебування у соціальних мережах та формуванням поганого образу власного тіла.

 Петь'я Еклер, одна з авторів дослідження, вважає, що результати її роботи допоможуть фахівцям у галузі охорони здоров'я, які працюють в області розладів харчової поведінки та їх запобігання, адже тепер є чіткі докази, що соціальні медіа впливають на формування образу власного тіла та розладів харчової поведінки у студенток коледжу.

"Як добре відомо фахівцям в цій області, поганий образ тіла може поступово привести до розвитку нездорового ставлення до їжі. Увага до фізичних властивостей може бути ще більш небезпечною в соціальних медіа, аніж вона є у традиційних засобах масової інформації, тому що учасники соціальних медіа - це люди, яких ми знаємо. Ці порівняння набагато більш актуальні і ближчі до нас. Проте вони можуть бути настільки ж нереальними, як зображення, які ми бачимо у традиційних ЗМІ " - стверджує П. Еклер

джерело: medicalnewstoday.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]