Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Вплив кокаїну на внутрішньоутробний розвиток плоду: структура мозку залишається неушкодженою, проте повністю порушується його розвиток

Вплив кокаїну на внутрішньоутробний розвиток плоду: структура мозку залишається неушкодженою, проте повністю порушується його розвиток
джерело: en.wikipedia.org
Кокаїн, на пернатальній стадії розвитку людини, має вплив як і на поведінку так і на мозок. Результати найновіших досліджень, проведених на тваринах, показали, що вплив кокаїну під час внутрішньоутробного розвитку викликає численні збої в нормальному розвитку мозку та негативно впливає на поведінку від народження до зрілого віку, - повідомляє Science Daily 

Хоча, з огляду на етичні стандарти, схожі дослідження на людях були більш обмеженими, то дані деяких досліджень показали, що діти, які були піддані впливу кокаїну на пренатальній стадії мали значні порушення уваги, контролю, характеризувалися значними труднощами в управлінні емоціями, пам'яттю та мали високий рівень стресу. Також результати досліджень виявили, що такі діти можуть бути більш схильними (предиспонованими) до вживанням психоактивних речовин у майбутньому.Вчені із Гарвардської медичної школи під керівництвом доктора Раджіти Сінхи (Dr. Rajita Sinha) провели дослідження метою, якого були оцінка відмінності сірої речовини та ймовірність вживання психоактивних речовин підлітками, які піддаються кокаїну пренатально у порівнянні з тими, хто не піддавався впливу цього наркотику на початковій стадії розвитку. У дослідженні взяли участь 42 підлітки віком від 14 до 17 років, про яких було відомо, що вони піддавалися впливу кокаїну перебуваючи в материнській утробі (вчені спостерігали за цими дітьми від народження). Участь у дослідженні взяли також підлітки, які не піддавалися впливу наркотиків на стадії внутрішньоутробного розвитку. Для цієї групи вчені відібрали 21 молоду людину.

Всі учасники дослідження (обидві групи) пройшли скани структурної нейровізуалізації  та відповіли на запитання, щодо вживання усіх видів наркотиків, додатково здаючи сечу на токсикологічний аналіз.

Результати дослідження підтвердили гіпотезу, яку вчені висували напередодні. Підлітки, які піддавалися впливу кокаїну на пренатальній стадії розвитку, мали меншу кількість сірої речовини в тих регіонах мозку, які відіграють ключову роль при здійсненні виконавчих функцій мозку, контролюванні емоцій, нагороди тощо, у порівнянні з підлітками. які не піддавались впливу наркотику.
Обсяг сірої речовини був також пов'язаний з початком вживання психоактивних речовин. Найбільш науковців вразило те, що кожен 1 мл зниження обсягу сірої речовини збільшує ймовірність вживання психоактивних речовин на 69,6% до 83,6%, в залежності від області мозку.
"Це дослідження може нести важливе повідомлення для вагітних жінок, які вживають кокаїн. Схоже, що ми повинні прийняти довгострокову перспективу щодо ризиків, пов'язаних з пренатальним впливом кокаїну: люди, чий мозок може структурно виглядати типовим при народженні далі може розвиватися неправильно, ", сказав д-р Джон  Крістал (John Krystal), редактор "Біологічної психіатрії" - видання в якому опубліковано результати дослідження.

Сіра речовина являє собою частину нервової системи, яка обробляє інформацію і дефіцит сірої речовини є задокументованим при вивченні багатьох інших розладів, зокрема шизофренії, анорексії і розладів уваги і дитинстві. Важливим є те, що в рамках критеріїв дослідження ці учасники не мали істотних медичних або психічних захворювань і відрізнялися тільки тим що їх  матері вживали або не вживали кокаїн під час вагітності.
«Таким чином, вперше у дітей ми бачимо, як внутрішньоутробно вживання кокаїну матір'ю  може перевести до змін у мозку у потомства, які впливають на когнітивну сферу, настрій і здоров'я потерпілого потомства пізніше в житті", - каже керівник дослідження. "Можна припустити, що в майбутньому, з проведенням додаткових обстежень, такі специфічні зміни в мозку можуть служити в якості біомаркерів ризику, які можуть бути спрямовані на запобігання використання наркотиків і зловживання ними."
Хоч значення  структурних змін у мозку підлітків, які були піддані впливу кокаїну в утробі матері, є ще не повністю зрозумілим, подальше дослідження цієї проблеми є дуже важливим і заслуговує на подальше вивчення
джерело: sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]