Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Люди здаються більш привабливими, коли вони перебувають у групі - дослідження

Люди здаються більш привабливими, коли вони перебувають у групі - дослідження
Люди, перебуваючи у товаристві інших людей, здаються нам красивішими, аніж тоді, коли вони перебувають на одинці. Такими є висновки нового дослідження, проведеного вченими-психологами з Каліфорнійського Університету у Сан-Дієґо (США). Результати дослідження були опубліковані в журналі "Psychological Science".


Психологи, Дрю Вокер (Drew Walker) та Едвард Вул (Edward Vul) з Каліфорнійського Університету стверджують, що люди мають схильність "усереднювати" особливості рис обличчя у групі, тим самим, сприймаючи окреме обличчя більш середнім, ніж вони б оцінили це обличчя за інших обставин.

Дослідники назвали цей феномен "Ефектом дівчини з групи підтримки" ("the cheerleader effect"), взявши цю назву від героя серіалу "Як я зустрів вашу маму", плейбоя, Барні Стінсона, який стверджував, що маючи кілька друзів навколо, ви здаєтесь більш привабливими.

Зазвичай, мати зовнішність середнього вигляду вважається не надто доброю характеристикою, проте це не обов'язково справджується коли йдеться про привабливість. Як вважає Вокер: "Середній вигляд обличчя здається більш привабливим, ймовірно, через усереднення непривабливих рис обличчя" Вчений наводить тут цитату Льва Толстого про сім'ї який писав: "Привабливі люди виглядають схожими між собою, але кожна неприваблива людина виглядає непривабливою по-своєму".

Перед проведенням дослідження його автори підозрювали, що привабливість осіб із середньою привабливістю обличчя є пов'язаною тенденцією психіки кодувати групу об'єктів як "ансамбль" і це може підтримувати "ефект дівчини з групи підтримки" (the cheerleader effect). Для того, щоб перевірити свою гіпотезу вони провели п'ять експериментів, в яких брали участь 130 студентів.

Під час експерименту досліджуваним показували фотографії ста людей і просили оцінити привабливість цих осіб. Деякі із облич, які піддавались оцінці були сфотографовані поруч із обличчями двох інших людей (як, наприклад, знімок компанії друзів), а деякі із світлин були підібрані таким чином, щоб на них було зображено тільки одне обличчя.

Загалом, досліджувані оцінювали осіб на фотографії (однаково як жінок, так і чоловіків) як більш привабливих, коли ті перебували у групі інших людей (групове фото), аніж тоді, коли особа була на фото сама. 

Перебування у групі людей підвищує показник фізичної привабливості особи не надто високо, приблизно з 49 процентилів до 51 процентилю на шкалі привабливості.

Едвард Вул, один із авторів дослідження, жартівливо висловився щодо цього так: "Ефект безумовно є незначним, але дехто з нас потребує будь якої допомоги, навіть настільки невеликої".

У кількох інших експериментах вчені виявили, що зроблені фото не обов'язково мають зображувати групу однаково привабливих людей для того щоби відбувався "ефект дівчини з групи підтримки". Коли досліджуваних попросили оцінити привабливість однієї особи з колажу фотографій кількість яких становила 4, 9 і 16 фото, групові фото й надалі мали перевагу над індивідуальними.  

Зараз дослідники вивчають нюанси зроблених ними початкових висновків:

"Якщо середній вигляд є більш привабливим, тому що непривабливі особливості, як правило, усереднюється, то люди з комплементарними рисами обличчя - одна особа з вузькими очима і одна особа з широко розкритими очима, наприклад, - будуть мати більший ефект в передбачуваній привабливості, коли їх бачили разом, в порівнянні з групами осіб, які мають схожі риси обличчя. "

джерело: Eurekaalert.org

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]