Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Стримування емоцій,у деяких випадках, може мати негативний вплив на психічне здоров'я - дослідження

Стримування емоцій,у деяких випадках, може мати негативний вплив на психічне здоров'я - дослідження

Вміння управляти емоціями є важливим елементом нашого хорошого самопочуття. Проте як свідчать результати нового дослідження, поширена стратегія регулювання емоцій під назвою "когнітивна переоцінка" (cognitive reappraisal) може мати шкідливий вплив, у випадку, коли йдеться про стресори, які перебувають під нашим контролем.

"Важливим є контекст",- говорить вчений-психолог та автор дослідження Алісон Трой (Allison Troy) з коледжу Франкліна та Маршала (Franklin & Marshall College). "Наше дослідження одним з перших, яке припускає, що когнітивна переоцінка фактично може мати негативні наслідки для психологічного здоров'я в певних контекстах."

Попередні дослідження показали, що когнітивна переоцінка - стратегія, яка включає в себе рефреймінґ думок про дану ситуацію, для того, щоб змінити її емоційний вплив є особливо корисною для психологічного здоров'я людей, які переживають значний стрес. Проте як виявила група дослідників під керівництвом Е.Трой, керованість тої чи іншої ситуації, як видається, є ключовим фактором при визначенні того, чи когнітивна переоцінка допомагає чи шкодить:
"Для когось хто переживає стресову ситуацію, над якою він має небагато контролю,як, наприклад, хвороба близької людини, здатність використовувати переоцінку має бути надзвичайно корисною - мінливі емоції можуть бути однією з небагатьох речей, над якими він або вона може мати деякий контроль, пробуючи впоратися з проблемою", - зауважує Трой.

"Але для когось хто переживає неприємності на роботі через низьку продуктивність, наприклад, переоцінка може бути не настільки адаптивною. Рефреймінґ (переоцінка) ситуації, у такий спосіб, щоб вона здавалася, менш негативною, може зробити людину менш схильною до спроби змінити ситуацію".

Для проведення дослідження вчені запросили вибірку людей із спільноти, яка нещодавно пережила стресову життєву ситуацію. Учасники взяли участь в онлайн-опитуванні спрямованому виміряти рівень їхньої депресії і стресу в житті. Близько тижня по тому, вони знову прийшли в лабораторію, щоб взяти участь у завданні, створеному для вимірювання їх когнітивних здібностей переоцінки.

Спочатку учасники дивилися нейтральний відеокліп призначений, викликати базову нейтральну емоцію. Потім досліджувані дивились три сумні кліпи. Під час перегляду цих кліпів, вони, за допомогою випадкового вибору, були відібрані до використання  когнітивних стратегій переоцінки, що спонукали думати про ситуацію, яку вони спостерігали, "в більш позитивному світлі."

Результати дослідження показали, що здатність регулювати смуток була пов'язана з меншим інформуванням  про симптоми депресії, але тільки для учасників, які пережили неконтрольований стрес - як, наприклад, ті хто мали хворого чоловіка. Для досліджуваних з більш керованим стресом, володіння кращою здатністю до переоцінки було, насправді, пов'язаним з більш  вираженими депресивними симптомами.

"Коли стрес є керованим, здається, що здібності коґнітивної переоцінки є не просто менш вигідним, це може бути більш шкідливим", пояснює авторка дослідження.

Результати цього дослідження суперечать дотеперішнім дослідженням на дану тему, які послідовно показували, що переоцінка є пов'язаною з позитивними результатами.

"Ці результати показують, що  немає стратегії регулювання емоцій, яка завжди є адаптивною. Адаптивне регулювання емоцій ймовірно, включає в себе можливість використовувати різноманітні стратегії в різних контекстах, радше, ніж використання тільки однієї стратегії у всіх контекстах".

Результати даного дослідження, опублікованого в виданні "Psychological Science", журналі Асоціації Психологічної Науки (Association for Psychological Science). Відкриття зроблене командою вчених під керівництвом Алісон Трой має значення для галузі охорони здоров'я та лікарів, які використовують багато існуючих форм терапії, що зосереджуються на використанні когнітивної переоцінки як способі зміцнення регулювання емоцій.

Авторка дослідження вважає, що отримані результати показують те, що терапевтичні заходи, які спрямовані на розширення можливостей регулювання емоцій та використання певних стратегій управління ними в певному, окремому, контексті є дуже корисними. Дані цього дослідження, на думку вченої, можуть враховуватися при побудові більш активних стратегій як, наприклад, розв'язання проблем, або при пошуку соціальної підтримки, коли вони мають більш контрольований контекст. 

В подальшому вчені хочуть розширити свої дослідження та зайнятися вивченням інших стратегій регулювання емоцій як, наприклад, прийняттям, регулюванням емоцій, та придушенням.

джерело: sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]