Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Віртуальна десенситизація. Рольові віртуальні ігри впливають на те як ми переживаємо події у реальному житті.

Віртуальна десенситизація. Рольові віртуальні ігри впливають на те як ми переживаємо події у реальному житті.
Комп'ютерні ігри, які базуються на заглибленні у віртуальний світ, впливають на переживання реального світу, наприклад чутливість на біль та емоції., - показують результати дослідження опублікованого у виданні  "Psychonomic Bulletin & Review" опублікованого у виданні Springer.


Група вчених із Німеччини (університет Віттен / Хердеке) та Австралії  (Мельбурнський університет) досліджувала, те, як входження у роль віртуальної постаті не-людини (аватара) в рольовій онлайн-грі впливає на больові відчуття. Часто онлайн аватари у цих іграх виступали у вигляді роботів, або мають їх властивості, як, наприклад, механічну інерцію під час дій, або не здатні відчувати емоцій та емоційного тепла переживаючи події "рідного" для них, віртуального світу. 

На початку дослідження його учасників запитали про кількість годин на тиждень, які вони проводять, граючи в ігри. Потім їх відповіді корелювали з  мірою терпимості до болю, за допомогою підрахунку кількості скріпок для паперу, які досліджувані витягували з крижаної води. В другому експерименті досліджуваних поділили на 2 групи. Одна з група грала в ігри, які передбачали занурення у віртуальну реальність (immersive video game), а інша - в звичайні ігри, які не  передбачали віртуального занурення (non-immersive video game).

Як виявилось перша група досліджуваних, яка занурилась у віртуальну гру, демонструвала меншу чуттєвість на больові стимули і виловлювала більше скріпок із крижаної води, аніж друга група. Учасники цієї групи також були менш чутливими (були більш індифирентними), коли люди навколо них переживали незадоволення, ніж гравці, які грали в неіммерсивні онлайн-ігри.

Як вважають автори дослідження, Ульріх Вегер та Стівен Лоґан, втілючись у віртуальних персонажів (аватарів), які діють автоматично, люди стають менш чутливими, десенситизуються, до власних  больових відчуттів та відчуттів болю інших людей. Тобто, точка зору під якою ми сприймаємо світ у віртуальній реальності рольової онлайн-гри виходить поза межі віртуального і переходить також у реальний світ.

Розмивання кордонів поміж людиною та роботом стає ознакою нашого часу, але воно також веде до багатьох непорозумінь та є своєрідним "глухим кутом" нашого розвитку вважають автори дослідження.

"Ми розглядаємо це як розмиття реальності нашого часу, але також ми бачимо це як стежку, яка вводить нас в оману, щодо нашого розвитку, яка почала формувати наше суспільство", - говорить Вегер "Ми вважаємо, що це має бути збалансовано тими чи іншими подіями, наприклад, працюючи на наше усвідомлення того, що насправді означає бути людиною. Ми повинні також розглянути, як ми можемо найкращим чином використовувати корисне застосування роботів або досягнень штучного інтелекту, разом із тим, щоб мати можливість використовувати наші вивільнені ресурси і потенціал кожного мудро, аніж бути поневоленимими цим поступом ".

джерело: kopalinawidedzy.pl 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]