Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Поезія як музика. Читання поезії активує "музичні" області мозку

Поезія як музика. Читання поезії активує "музичні" області мозку
 За допомогою нових технологій обробки зображень мозку, дослідники змогли подолати розрив між мистецтвом та наукою. Це відбулося за допомогою зіставлення різних способів, того як мозок реагує на поезію і прозу, - повідомляє "Eurekaalert.org"

 Науковці з університету Екстера (University of Exeter) у Великій Британії, використали найсучасніші на ринку прилади для функціональної  магнітно-резонансної томографії ( fМРТ) ,які дозволили їм виявити, яка частина мозку активізується для обробки різних видів діяльності. 

Настільки детальне дослідження того, як різні частини мозку реагують на поезію та прозу було проведено вперше, а його результати було опубліковано у виданні "Journal of Consciousness Studies". Як показують результати дослідження, опублікованого в цьому виданні, вчені виявили активність у областях мозку, які відповідають за читання.Дані  центри активовувались у відповідь на будь-які письмові матеріали. Проте, науковці також виявили, що більш емоційно забарвлені твори викликали активацію кількох областей в мозку, які реагують на музику. Ці області, знаходяться переважно в правій частині головного мозку. У раніших дослідженнях цих ділянок було встановлено що їхнім завданням є викликати "мурашки по хребту", які виникають внаслідок  емоційної реакції на музику. 

Професор Адам Земан, когнітивний невролог з медичної школи Університету Ексетера, співпрацюючи з колегами психологами та лінгвістами, провів дослідження у якому взяли участь 13 добровольців. Усі учасники були викладачами і старшими аспірантами з англійської мови. Під час експерименту вчені спостерігали за активністю мозку досліджуваних, порівнюючи її під час читання прози, наприклад, фраґменту інструкції з використання опалювальної техніки, уривків романів , легких, та важких сонетів, та своїх улюблених віршів.

Коли учасників дослідження попросили прочитати один із своїх улюблених уривків поезії, вчені виявили, що області мозку, пов'язані із пам'яттю були стимульовані сильніше,аніж Так звані "зони читання ". Така активність мозкових центрів вказує на те, що читання улюблених поетичних рядків є для читача, свого роду, спогадом .

Також, порівнюючи читання поезії і прози, вчені виявили, що поезія активізує такі області мозку як  кору задньої частини поясної звивини і медіальної скроневої частки. Ці області головного мозку пов'язують з самоаналізом .

"Деякі люди кажуть, що це неможливо - примирити науку та мистецтво, але нові технології візуалізації мозку означають те , що ми зараз спостерігаємо все більше доказів того, як мозок реагує на досвід мистецтва.  Це було попереднє дослідження, але все це є частиною роботи, яка допомагає нам зрозуміти психологічний, біологічний, анатомічний сенс мистецтва ", - каже А. Земан

джерело: eurekaalert.org 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]