Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Науковці пояснили залежність від слави у соціальних мережах

Науковці пояснили залежність від слави у соціальних мережах
Однією із перших дій, які ми виконуємо прокинувшись зранку є перевірка нашого профілю у соціальних мережах, Вконтакті, Facebook, або Google +. Ми перевіряємо чи не з'явились нові коментарі під нашими фотографіями, дописами, чи поставили нам нові "лайки" та "сердечка"? Нові дослідження науковців намагаються краще пояснити те, чому дехто з нас є настільки залежним від слави у соціальних мережах.

Нове дослідження на цю тему було проведене науковцями із Німеччини. Вчені досліджували. те як використання соціальних мереж впливає на активність у мозку людини, на прикладі 31 користувача соціальної мережі "Facebook". 

Під час дослідження вчені звернули особливу увагу на невеличку структуру головного мозку під назвою nucleus accumbens (NAc), або прилегле ядро - групу нейронів у вентральній частині смугастого тіла. Ця невелика структура у мозку відповідає за відчуття задоволення, яке ми отримуємо від процесу винагороди (система винагород), включаючи гроші, їжу, секс. та здобуття репутації. 
Усім учасникам дослідження було запропоновано заповнити дані щодо інтенсивності користування Facebook-ом, для отримання інформації про:

  • Кількість Facebook-друзів у кожного з учасників дослідження;
  • Скільки годин у Фейсбуку вони проводять кожного дня;
  • Їх загальні думки про Facebook та як вони оцінюють цю соціальну мережу.
Далі досліджуваних попросили записати відеоінтерв'ю. в якому вони мали коротко відрокомендувати себе і відповісти на вісім запитань про їхню роботу, хоббі, соціальне життя, та  довгострокові цілі. Потім учасникам дослідження повідомляли, наскільки високо їх оцінили інші учасники експерименту та пропонували взяти участь у грі в карти у якій можна було виграти гроші. Протягом виконання усіх завдань вчені робили функціональні МРТ (МРТ) сканування мозку досліджуваних.

Як продемонстрували результати дослідження, ті досліджувані, які отримували позитивні відгуки про себе демонстрували сильнішу активність у прилеглому ядрі, ніж тоді коли вони бачили, як позитивний відгук отримувала інша людина. Ці закономірності також проявлялись при порівнянні інтенсивності користування суб'єктами соціальною мережею  Facebook. 

Однак, коли учасники отримали грошову винагороду, активність в прилеглому ядрі не відповідала їх інтенсивності використання Facebook.

"Як людські істоти, ми розвивалися, щоб піклуватися про свою репутацію. У сучасному світі, один із способів керування нашою репутацією є використання веб-сайтів соціальних медіа, як Facebook.", - каже Дар Меші, дослідник у Вільному університеті в Німеччині і автор дослідження. 
"Наше дослідження показує, що обробка соціальних здобутків репутації в лівому прилеглому ядрі  передбачає інтенсивність використання Facebook для всіх людей. Ці дослідження розширюють сьогоднішній стан наших знань про функціонування прилеглого ядра та того як воно співвідноситься із складною  людською поведінкою".
Також автори дослідження попереджають, що отримані результати не показують чи позитивний соціальний зворотній зв'язок  змушує людей використовувати соціальні медіа, чи регулярне використання соціальних мереж змінює спосіб протікання процесів у мозку під час позитивного соціального зворотного зв'язку, тому необхідними будуть подальші дослідження на цю тему.Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]