Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Електронні рідери покращують читання в осіб із візуальним дефіцитом уваги

Електронні рідери покращують читання в осіб із візуальним дефіцитом уваги
джерело:it.wikipedia.org
Читання на електронних пристроях займає все більше нашого часу. Документи, книжки, газетні статті, - усе це ми, поступово, починаємо отримувати на одному пристрої - електронному рідері. Проте, як виявили вчені з Смітсонського Університету (Smithsonian University) зручність може бути не єдиною перевагою електронних читалок. Група вчених дослідила, що налаштування дисплею електронної читалки в такий спосіб, щоб на екрані відображалось лише декілька слів в одному рядку допомагає деяким людям з дислексією. 

Дислексія - це вибіркове порушення здатності  оволодівання навичками читання тексту. Однією з супутніх характеристик дислексії є форма візуального дефіциту уваги. ЇЇ головними характеристиками є нездатність зосередитися на буквах в словах або на словах в межах рядків тексту та неможливість розпізнати літери, коли вони розміщені у виразі (візуальна скупченість). Читання з електронного пристрою дозволяє самостійно налаштовувати кількість слів у рядку, таким чином, зменшуючи кількість слів у лінійці, ми можемо полегшити труднощі дислектиків і покращити читання через зменшення кількості візуальних відволікань у тексті. Тоді особа із дислексією може читати швидше та з більшим розумінням.


Група науковців перевірила розуміння прочитаного та швидкість читання 103 студентів з дислексією, які відвідують середньою школи Лендмарк, о у Бостоні. Далі читання на папері порівняли з читанням на невеликих кишенькових пристроях для читання електронних книг, які були, налаштовані так, щоб у рядку тексту містилось два-три слова. Як виявилось, використання електронних книг значно поліпшило швидкість читання і розуміння тексту у багатьох студентів. Досліджувані, з яскраво вираженим візуальним дефіцитом уваги отримали найбільшу вигоду від читання тексту на портативному пристрої у порівнянні з папером. Результати в осіб, які не мали дислексії були протилежними, - вони краще читали текст на папері, ніж на спеціально налаштованій читалці

"Принаймні у третини з осіб, з дислексією ми виявили проблеми з візуальною увагою і їм допомогло читання на електронних книгах", - сказав Метью Г. Шнепс (Matthew H. Schneps), директор Лабораторії Візуального Навчання в Смітсонівській астрофізичної обсерваторії та  автор дослідження. "Для тих, хто не має цих проблем, дослідження показало, що традиційні способи відображення тексту, є для них кращими."

"Старшокласники, яких ми  протестували в Лендмарк володіють перевагою багаторічної спеціальної реабілітації, але навіть у цьому випадку, якщо у них є візуальні дефіциту уваги вони в кінцевому підсумку мають стало розвинений дефіцит, і традиційні підходи тут вже не можуть допомогти", - стверджує М. Шнепс. "Наше дослідження показало, що електронні рідери допомогти цим студентам вийти за межі цих обмежень."

Результати більш ранніх дослідженнь вченого були спрямовані на відстежування рухів очей, дозволили припустити, що короткі рядки полегшують читання людям, які хворіють на дислексію. Тому, можна припустити, що результати цього дослідження, проведеного вченими під керівництвом доктора М. Шнепса,  стосуються саме довжини рядків тексту, а не самих електронних читалок. Проте, ці популярні ґаджети, завдяки значній кількості користувацьких налаштувань, можуть бути не лише альтернативою для паперових книжок, але й допомагати людям у яких є проблеми із візульним дефіцитом уваги при читанні.

Джерело: sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]