Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Вплив плацебо відрізняється в залежності від виду терапії

Вплив  плацебо відрізняється в залежності від виду терапії
зображення: flickr.com
Не усі плацебо є однаковими і пацієнти, які реагують на одне плацебо не реагують на інші, доводять результати дослідження проведеного вченими з Massachusetts General Hospital, Гарвардської медичної школи (Harvard Medical School) та кількома іншими інституціями. Результати дослідження, опубліковано 31 липня у відкритому журналі PLOS ONE.

Під час дослідження вчені  випробовували знеболювальну дію загальної акупунктури, симуляцію голковколювання та плацебо таблетки на больовій чутливості здорових учасників експерименту. При цьому учасникам експерименту не повідомляли, яке лікування вони отримують, але повідомили, що таблетки під назвою "Tylenol" є відомим болезаспокійливим та розповіли про різні школи акупунктури: електроакупунктуру й несправжню (вдавану) акупунктуру (учасникам дослідження повідомили, що це буде голковколювання) . Контрольна група не отримувала жодного лікування. Незадовго до і після кожної процедури досліджуваним до передпліччя прикріплювали теплий електрод, який поступово нагрівався. Учасники експерименту мали повідомити спочатку, коли їм ставало боляче, а потім - коли температура теплого електрода буде надто високою, для того щоб її витримувати. За допомогою цих методів визначались больовий поріг та терпимість учасників.

Як виявили вчені дослідники під час даного експерименту не було знайдено видимого зв'язку між відповідями досліджуваних та видами лікування, які щодо них застосовувались, що вказує на те, що жодного з учасників не можна вважати таким який відповідає на плацебо, або не відповідає на нього. Тим не менш, очікування учасників, що лікування допоможе полегшити біль корелювало з їх больовим порогом і терпимістю.

Як вважають автори експерименту, ці та інші параметри в їх дослідженні свідчать про те, що реакція на плацебо залежить від багатьох факторів, у тому числі від шляху введення (таблетки або акупунктура), сигналів навколишнього середовища та реагування на основі словесні пропозиції або обумовлення (conditioning). "Це означає, що реакція на плацебо не може залежати лише від індивідуальних особливостей, а є більш залежною від обставин в яких знаходиться особа або від поєднання того й іншого, - ознаки і стану", - стверджує Цзянь Конґ з Massachusetts General Hospital, Гарвардської медичної школи.

Крім того під час дослідження було виявлено, існує позитивна кореляція між реагуванням досліджуваних  на симульоване (несправжнє) голковколювання та загальну акупунктуру. Це дозволяє припускати що люди, які реагували на справжню акупунктури були значно більш схильними до відчування болю від симуляції голковколювання, але автори не уточнили чи  вони вважають, що існує зв'язок між цими двома факторами.  Натомість, вони припустили, що акупунктура може мати неспецифічні знеболювальні ефекти, які можуть сприяти цьому спостереженню.

джерело: sicencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]