Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Асоціації пов'язані зі смертю покращують процес придумування жартів.

Асоціації пов'язані зі смертю покращують процес придумування жартів.
зображення: flickr.com

Крістофер Р. Лонґ з протестантського університету  Оуачіта (Ouachita Baptist University)  і Дара Грінвуд з коледжу Вассар (Vassar College),  опублікували статтю під назвою "Жартуючи перед обличчям смерті: управління страхом і його вплив на вироблення гумору" (Joking in the Face of Death: A Terror Management Approach to Humor Production). Згідно з даними дослідження думки пов'язані зі страхом смерті позитивно впливають на вироблення почуття гумору, - повідомляє Eurekalert.

Почуття гумору виконує важливу функцію на багатьох рівнях функціонування людської психіки. Однією із цих функцій є психологічний захист від страху. Саме завдяки цій функції, вважають вчені, активація думок про смерть сприяє розвитку хорошого почуття гумору.

Участь у дослідженні взяли 117 студентів, яких вчені розділили на 4 групи. Завданням груп була конфронтація з темами болю та смерті під час виконання різних завдань Дві групи досліджуваних, під час виконання завдання на комп'ютерах отримували підсвідому інформацію - слова на моніторі комп'ютера, які висвітлювались протягом 33 мілісекунд. Першим висвітлюваним словом було "біль", другим - "смерть". Інші дві групи отримали письмове завдання - написати про емоції, щодо їх власної смерті, або відвідини дантиста. Потім усі чотири групи отримали завдання прид
умати підпис до коміксу з видання "The New Yorker"

Далі усі підписані комікси оцінювала незалежна комісія, яка не знала, що бере участь у експерименті. Експерти визначили, що підписи коміксів, які були зроблені учасниками групи, що несвідомо отримувала інформацію у вигляді слова "смерть", були смішнішими, аніж, ті підписи, які були зроблені учасниками інших груп.  Натомість результати студентів, які описували письмово свої переживання щодо смерті виявились протилежними.

На основі цього експерименту, дослідники роблять висновок, що гумор допомагає людині толерувати прихованої тривогу, яка в іншому випадку може стати дестабілізуючим чинником. Також автори експерименту вказують на попередні дослідження про те, що гумор є невід'ємною складовою стійкості.

В майбутньому вчені планують оцінити успішність гумору як захисного механізму у різних умовах.

Джерело: eurekalert.org

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]