Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Кольори музики. Наші емоції здатні підбирати колір до музичних творів.

Кольори музики. Наші емоції здатні підбирати колір до музичних творів.
джерело: Flickr.com
Чи бачили ви коли-небудь кольори слухаючи улюблену музику? Як кольори співвідносяться з настроєм та ритмом композиції?  Відповіді на ці питання знайшли вчені з університету Берклі (Каліфорнія, США)  - повідомляє Dailymail.

Науковцями, зокрема. було виявлено, що колір який ми приписуємо музиці залежить від того які емоції вона у нас викликає та не залежить від культурних відмінностей між народами. 
Результати цього дослідження дають підстави вважати, що люди володіють певною спільною емоційною палітрою, коли йдеться про поєднання музики та кольору, яка до того ж має інтуїтивну та кроскультурну природу. 

У дослідженні, проведеному вченими з університету Берклі, взяли участь близько 100 осіб, половину досліджуваних становили американці, інші 50%  були мексиканцями.
Використовуючи палітру із 37 кольорів, дослідники виявили, що люди асоціюють швидшу музики в мажорі з більш легкими, більш яскравими, жовтими кольорами, а повільні пісні в мінорній шкалі порівнюють з темнішими кольорами, більш сірими та блакитними. Наприклад, однією з найпопулярніших зв'язок "музика-колір" була асоціація Моцартівського Flute Concerto No. 1 in G major із яскраво жовтим кольором, а його менш радісного твору  Requiem in D Minor із темним, сірувато-синім. 
У першому експерименті досліджуваним було запропоновано вибрати 5 із 37 кольорів. Вони мали відображати характер музики. Палітра складалася із теплих, проміжних і холодних відтінків червоного, помаранчевого, жовтого, жовтувато-зеленого, зеленого, зеленого з відтінком синього, синього та фіолетового. Учасники експерименту послідовно обирали яскраві яскраві, живі, теплі кольори, до оптимістичної музики. Темні, тьмяні, холодні кольори вони припасовували до більше сумних або похмурих творів. Також, окремо, вони  оцінювали композиції на 4 шкалах - від радісної до сумної, від сильної до слабкої, від жвавої до тужливої та від сердитої до спокійної.
Результати були напрочуд сильні і послідовні між індивідами і культурами та чітко вказували на сильну роль емоцій в тому, як людський мозок позначає слухання музики і, при цьому, бачить кольори "- , сказав Стівен Палмер, автор дослідження
Два наступні експерименти мали на меті дослідити зв'язок "музика-обличчя" та "обличчя-колір" результати цих експериментів підтвердили гіпотезу дослідників про те, що " загальні емоції відповідальні за  асоціації музики з  кольором"-, говорить Карен Схлосс (Schloss), постдокторант Дослідників з Каліфорнійського університету в Берклі і співавтор праці. Учасники експерименту співставляли радісну музику в, мажорному ладі, з радісними обличчями, а сумну музику - з мінорними тональностями та сумними обличчями. При співставлянні обличчя з кольором досліджувані обирали до радісних облич жовтий колір, а до агресивних - темні кольори та червоний.

В подальшому дослідники планують продовжити свою роботу в інших країнах, зокрема Китаї та Туреччині.

за метеріалами: Dailymail та UC Berkeley News Center

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]