Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Темрява сприяє креативності та дозволяє почуватися вільніше, - вчені

Темрява сприяє креативності та дозволяє почуватися вільніше, - вчені
зображення:commons.wikimedia.org 
Мабуть, кожен з нас колись намагався виконати якесь завдання протягом дня і це не приносило ніяких успіхів, й ми відкладали його на вечір, коли у нас з'являлася мотивація і нові ідеї. Як  виявилось, такі вечірні припливи креативності та мотивації до виконання завдань, можуть пояснюватися впливами середовища. Повідомляє medicaldaily.com


Результати дослідження, проведеного німецькими науковцями, показали, що притемнюючи освітлення, або просто розповідаючи історію про темряву, можна позитивно вплинути на креативність.

Анна Стейдл з Університету Штутгарта і Ліоба Верт з Університету Хоенхайм провели шість досліджень для підтвердження цієї тези.

Перша група складалася із 114 студентів, які були поділені авторами дослідження, на невеликі групи з 2-3 осіб, відповідно до інтенсивності освітлення: 150 лк (тьмяне світло), 500 лк (звичайне освітлення офісу), і 1500 люкс (дуже яскраве світло). Після певного часу відведеного на акліматизацію до умов середовища, досліджуваним запропонували розв’язати завдання, яке вимагали твочого підходу до розв’язання проблеми протягом коротких проміжків часу.

Як виявилось, групи досліджуваних, які працювали при незначному (тьмяному) освітленні розв’язували правильно значно більшу кількість завдань, аніж досліджувані в інших групах. Також досліджувані у групах, які працювали при тьмяному освітленні, повідомляли, що вони почувались "вільними від обмежень" частіше ніж учасники інших груп. Ті, з учасників експериментів, які працювали при звичайному освітленні не демонстрували видимих відмінностей у досягненнях в порівнянні із учасниками із груп з яскравим освітленням робочого місця.

Науковці вважають, що  ці результати показують, що тьмяне освітлення підсилює відчуття свободи від обмежень, а це в свою чергу покращує творчу діяльність.
Цікавим відкриттям даних досліджень стало те, що простий акт опису людини, коли вона була в темряві може також стимулювати творчість (ефект праймінґу) Дослідники здійснили це відкриття,  попросивши дві групи, намалювати інопланетянина після розповіді історії про нього. Історії однієї групи були з упором на події в темряві, іншої - на яскраво освітлені події  Ті, з учасників експерименту хто розповідав про темряву, створив більш докладний, творчий опис прибульця.

Автори експерименту підкреслюють, що темрява є корисною тільки для першого етапу творчого процесу: генерування ідей. Також дослідження науковців показують, що для різноманітності, аналіз і реалізацію ідей краще проводити в добре освітлених місцях

Джерело: http://www.medicaldaily.com/

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]