Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Профіль у Facebook має позитивний вплив на вашу самооцінку

Профіль у Facebook має позитивний вплив на вашу самооцінку
джерело:pixabay.com
Профіль у соцмережі  допомагає нам почуватися більш впевненими у собі через покращення самооцінки, - запевняє експерт із спілкування університету Корнел (Cornell University), США. Результати його дослідження опубліковано у березневому номері видання "Personality and Social Psychology Bulletin", - повідомляє sciencedaily.com .

Після особистих невдач, інтернет-користувачі несвідомо тягнуться до перегляду їх Facebook профілів з метою покращення їхньої самооцінки. Саме такі висновки було опубліковано у дослідженні під назвою "Самоствердження лежить в основі використання Facebook»  співавторами якого є Джефф Хенкок, професор комунікації, інформатики та інформаційних наук,  (Університет Корнела) та Каталіна Тома (Університет штату  Вісконсин). Дослідження було частиною дисертації Каталіни Томи, яка є помічником професора в Університеті Вісконсіна, Медісон. 

У першому дослідженні вчені попросили 88 студентів виголосити коротку промову. Під час очікування на відгук їм було дозволено дивитися на свій профіль у Фейсбук, або на профіль когось іншого цій соціальній мережі. Кілька хвилин потому досліджувані отримували негативний відгук про їхній виступ (зворотній зв'язок), незалежно від того був він успішним чи ні. Тоді учасників експерименту попросили оцінити наскільки вони погоджуються з оцінкою їхнього виступу експертами. Виявилось, що учасники які дивились на свій профіль у Facebook менше оборонялись від негативної оцінки зворотнього зв'язку, аніж ті хто переглядали чужі профілі.

У другому дослідженні студенти отримували і позитивні, і негативні відгуки про свої промови. Цього разу їм було дозволено переглядати не лише власні профілі у Facebook, але й інші сайти, такі як Youtube та сайти новин. За результатами дослідження було встановлено, що ті досліджувані, які обирали відвідини Фейсбука були більш схильними до отримання негативного   зворотнього зв'язку, ніж ті, хто відвідував інші сайти.

"Прийнято вважати, що використання Facebook є лише поїдає час і призводить до багатьох негативних наслідків. Але наше дослідження показує, що це може бути психологічно значущою діяльністю, яка поставляє відчуття благополуччя на відносно глибокому рівні", говорить Дж. Хенкок.
Вчений вважає, що дане дослідження демонструє, що Facebook профілі можуть бути використані в практичному застосуванні в роботі, яка спрямована на самоствердження особистості та підвищення самооцінки, та у заходах,   що спрямовані на зменшення опору молодих людей до боротьби з палінням. 

Крім того взаємодія із власним соціально-мережевим профілем може дати емоційну користь мільйонам користувачів соціальних мереж, говорить він, відновлюючи глибинні поняття себе як хорошу людину яку люблять у колі друзів та сім'ї.
У статті пояснюється, що самоствердження виражається в повсякденній діяльності. Люди задовольняють свої основні потреби бачити себе як цінних, гідних і гарних, усвідомлюючи собі те, що вони вважають визначальними аспектами їх самовідчуття, це -  цінності, цілі та особисті стосунки.

На думку Хенкока, Facebook має здатність відновлювати ушкодження, які були завдані Еґо і користувачі, активно шукають соціальну мережу в моментах, коли існує загроза їхньому Еґо, або, коли вона була завдана, для того, щоб "полікувати" його.

"Як шикрокодоступне джерело самоствердження у повсякденному житті Фейсбук  видається корисним інструментом у зусиллях людей спрямованих на збереження власної гідності і особистісної цілісності", каже вчений.

джерело: sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]