Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

У бідніших емоції більше впливають на здоров'я, аніж у багатих

У бідніших емоції більше впливають на здоров'я, аніж у багатих
джерело: deviantart.com
Здавна відомо, що наші емоції мають вплив на наше самопочуття та фізичне здоров'я. Більше того, найновіші дослідження науковців підтверджують що вплив емоцій на здоров'я є значним й особливо посилюється у тих країнах, де рівень економічного розвитку, або доходів громадян, є невисоким. 

Особлива кореляція між впливом на здоров'я та рівнем достатку спостерігається при вивченні впливу позитивних емоцій на стан здоров'я незаможних громадян, стверджують автори дослідження опублікованого у виданні "Psychological Science", яке належить Американській Психологічній Асоціації" (APA).

Дослідження було проведено в Калліфорнійському Університеті групою психологів під керівництвом Сари Прессман, доцента кафедри психології і соціальної поведінки. Група вчених проаналізувала дані із вибірки чисельністю понад 150 000 людей із 142 країн світу.  Раніше такі дослідження проводилися лише у промислово розвинених країнах.

"Нас цікавило, чи той факт,  що емоції можуть впливати на наше здоров'я відбувається  просто тому, що у нас є така розкіш, - дозволити їм це робити", - говорить Прессман. "Ми хотіли, оцінити вплив емоцій на здоров'я в місцях, де люди стикаються з голодом, бездомністю та серйозними проблемами безпеки, які можуть бути більш критично корелювати зі здоров'ям."

Всупереч очікуванням, дослідники виявили, що зв'язок між позитивними емоціями (насолода, любов, щастя) та здоров'ям є сильнішим в країнах з меншими показниками внутрішнього валового  продукту (ВВП). Фактично, зв'язок між цими факторами збільшувався коли показник ВВП знижувався.

Люди в Малаві, яка має ВВП на душу населення $ 900, показують більш надійний зв'язок між позитивними емоціями і здоров'ям, ніж жителі США, яка має ВВП на душу населення $ 49800.

"Розлючений американець з артеріальною гіпертензією може вжити медичний препарат для пониження артеріального тиску. Житель Малаві не може", - каже Прессман. "Медичне втручання може знизити вплив емоцій на здоров'я".

Використовуючи дані опитування "Gallup World Poll" дослідники брали до уваги чи попереднього дня учасники опитування відчували задоволення, любов, щастя, неспокіій, сум, стрес, нудьгу депресію або злість. Також вони перевіряли стан фізичного здоров'я, задоволення базових потреб та відчуття безпеки респондентів. 
"Ми сподіваємося, що, показавши, що це явище поширене й сильніше, ніж деякі фактори які  вважаються ключовими для добробуту, буде звернено більше уваги  на важливість вивчення як позитивних, так і негативних емоцій," каже Прессман

Нагадаємо, згідно із результатами дослідження проведеного вченими з університету Берклі було виявлено, що люди, які є небагатими більш схильні до співчуття при зіткненні із стражданнями інших інших.

За матеріалами psychologicalscience.org


Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]