Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Негативні ґендерні стереотипи, щодо академічної успішності формуються у ранньому віці

Негативні ґендерні стереотипи, щодо академічної успішності формуються у ранньому віці
pixabay.com
Негативні стереотипи, щодо хлопців можуть перешкоджати їм у досягненні успіхів у навчанні, в той час, як переконання що дівчата та хлопці є однаково здібними до академічних успіхів допомагає їм досягти кращих результатів, - вважають вчені  з Університету Кента (University of Kent) у Великій Британії.

Негативний стереотип щодо ґендерних відмінностей у навчальних досягненнях дівчаток та хлопчиків формується у дуже ранньому віці.  Починаючи з раннього віку, діти думають, що хлопчики поступаються рівнем знань дівчаткам, більше того, таке ж переконання зберігається у них і тоді, коли вони оцінюють знання дорослих різних статей. Навіть у настільки ранньому віці,  на успішність хлопчиків впливає інформація про те, що дівчатка можуть бути кращими за них.

"Самооцінка людей страждає, коли вони думають про те, що інші можуть бачити їх крізь призму негативних очікувань, через певні расові, класові, та інші соціальні стереотипи, - такі як пов'язані зі статтю, - і  тому вони очікують, що не будуть мати досягнень", - стверджує Бонні Л. Хартлі (Bonny L. Hartley), аспірант в Університеті Кента, керівник дослідження. "Цей ефект відомий, як стереотипне ставлення, яке наділяє стереотипи самосповнюючою силою". 

У трьох дослідженнях початкової школи Вайта у Британії, Хартлі та її колеги досліджували роль ґендерних стереотипів. Науковці виявили, що навіть у дуже ранньому віці діти думають, що хлопчики поступаються рівнем академічних знань дівчаткам, і так само вони думають про дорослих.

Предметом першого дослідження була оцінка дитячих стереотипів, щодо дівчаток та хлопчиків, їх поведінку, здібності та мотивації. Дослідники представили дітям, віком від 4 до 10 років, декілька сценаріїв, які зображали дитину, яка, або поводилася, презентувала себе, добре (наприклад: "Ця дитина справді хоче вчитися та мати успіхи у школі"), або поводилася, презентувала себе, погано (наприклад: "Ця дитина не має успіхів у школі"). Далі, дослідники попросили дітей визначити кого стосується ця історія, вибираючи картинку із силуетом дівчинки або хлопчика.  Із раннього віку діти (дівчатка віком 4 роки, хлопці - 7 років) підбирали картинки із дівчатками до позитивних історій та картинки із силуетами хлопчиків - до негативних. Ці результати свідчать про те, що діти вважали, що дівчатка поводитимуться краще й краще розумітимуть поставлені перед ними завдання, незважаючи на те, що саме хлопчики мають, по суті, більш привілейоване становище у суспільстві. Наступні відповіді на запитання показали, що такий "розподіл" стосується також думок про дорослих.

Тоді науковці провели ще два дослідження для того, щоб виявити, чи таке стереотипне уявлення перешкоджає академічній успішності хлопців. В одному з них участь брали 162 дітей, віком від 7 до 8 років. Вчені розповідали дітям, що хлопчики мали гірші досягнення, ніж дівчатка, через гірші оцінки у читані, письмі та математиці. Інша група дітей (контрольна) не отримувала такої інформації.  У іншому експерименті, який включав 184 дітей, віком від 6 до 9 років, дітям казали, що очікувані результати хлопців та дівчат мають бути однаково добрими і це  позитивно вплинуло на тест схоластичних здібностей у хлопчиків (порівняно з контрольною групою). Проте, інформація, яка повідомлялася дітям  жодним чином не вплинула на успішність дівчаток.

Результати дослідження показують, що стереотипні уявлення відносно статі та академічних досягнень формуються та реалізуються через  самосповнюючі наслідки у дуже ранньому віці, а також, що успішність хлопців можна покращити через інформування про однакові можливості у навчанні хлопчиків та дівчаток, уникаючи, тим самим, ґендерних стереотипів.

джерело: eurekalert.org

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]