Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Символи із снів можуть допомагати у психотерапії - науковець

Символи із снів можуть допомагати у психотерапії - науковець
модель психіки Юнґа (Ентоні Стівенс)
джерело: http://www.jung.org

Образи, які ми бачимо у снах можуть дати відповідь про проблеми у  психічному здоров'ї людини та допомогти у їх лікуванні, - так вважає дослідник, психолог, із Університету Аделаїди. 
Доктор Ланс Сторм, запрошений науковий співробітник Школи Психології,  університету Аделаїди (Австралія) займається вивченням символіки сновидінь (або "архетипів) та їх значень, на основі праць відомого психолога та психотерапевта К.Г. Юнґа.
К.Г. Юнг вважав, що ці архетипи колись були стародавніми зображеннями, які проникають із колективного несвідомого людей. Він вірив, що символи сновидінь зберігають значення емоційного стану пацієнтів, що може покращити розуміння пацієнтів та допомогти в їх лікуванні.
У своїй праці д-р. Стром, яка стосувалася не клінічних досліджень, і буде опублікованою наступного року в "International Journal of Jungian Studies", він підтримує теоріі Юнґа та рекомендує подальше вивчення аналізу сновидінь з метою можливого клінічного використання.
"Юнґ був надзвичайно зацікавленим у зображеннях, які повторюються у широкому спектрі людської цивілізації, в мистецтві, релігії, міфові та снах", - каже Стром.
"Він описав найбільш поширені архетипні образи як, наприклад, Герой, який намагається досягти цілей; Тінь, яка часто класифікується як негативні риси особистості; Анма - жіночий елемент у маскулінності; Анімус, що представляє маскулінність у жіночності; мудрець, старий та Велика Матір.
Існують сотні образів та символів, які проявляються у снах, багато з яких володіють значеннями, що пов'язані з ними, - такі як зображення серця що б'ється ( що означає "благодійність"), чи уроборос, що зображує змію яка з'їдає свій хвіст ("вічність").  Є символи, пов'язані зі страхом, або мужністю, почуттям влади, потребою в порятунку, і так далі.
"У теорії Юнга, ці символи є проявами несвідомого, вони заглядають в "код несвідомого " мозку, який, як ми вважаємо, можує бути розшифрованим", говорить він.
Вчений стверджує, що теорії Юнґа мають практичне значення  і можуть розширити коло варіантів, які є доступними для пацієнтів, що проходять лікування від психічних розладів.
"Наші дослідження показують, що замість того, щоб випадково інтерпретувати символи сновидінь, за допомогою вгадування, існування архетипних символів і пов'язаних з ними значень може бути об'єктивно підтверджено. Це може виявитися корисним в клінічній практиці", говорить він.
 Доктор Стром стверджує, що аналіз сновидінь може бути корисним, зокрема, у лікуванні депресії .

за матеріалами: http://www.sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]