Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Полоскання горла цукрованою водою покращує самоконтроль, - вчені

Полоскання горла цукрованою водою покращує самоконтроль, - вчені
джерело: flickr.com
Полоскаючи горло глюкозою ви можете покращити самоконтроль. Згідно із найновішим дослідженням, співавтором якого є професор психології університету Джорджії (University of Georgia) Леонард Мартін (Leonard Martin). Дослідження було опубліковано у 22 жовтня виданні "Psychological Science"

У дослідженні взяв участь 51 студент. Досліджуваним було запропоновано виконувати два завдання, з метою перевірки вміння володіти собою (self-control). Перше завдання полягало у викреслюванні літери "Е" зі сторінки  у підручнику зі статистики. У другому завданні досліджуваним було запропоновано виконати тест Струпа (Stroop test, Stroop task) де їх завдання полягало у визначенні кольору слів, які з'являються на екрані, які, в свою чергу, позначали інші кольори. Метою Тесту Струпа було "вимкнення" тенденції студентів читати слова, а замість цього бачити лише колір. 
Під час виконання тесту половина студентівпромивала рот лимонадом з цукром, друга половина - лимонадом із штучним підсолоджувачем. Як виявилося, студенти, які промивали рот лимонадом із цукром, а не із штучним підсолоджувачем, значно швидше реагували на колір, а не на слова. 
"Дослідники звикли думати, що ви маєте випити глюкозу і доставити її у своє тіло, щоби отримати енергію, щоби мати самоконтроль. Після проведення цього дослідження, здається, що глюкоза стимулює прості вуглеводні рецептори на язику, які, натомість надсилають сигнал до мотиваційних центрів мозку, де представлені наші особистісні цілі", - каже Мартін. "Ці сигнали кажуть вашому тілу звернути увагу". 
Тривалість виконання тесту становила від 3 до 5 хвилин. Тому, вважають дослідники, полоскання рота глюкозою може бути недостатнім для досягнення довготривалого самоконтролю, який наприклад є необхідним при вирішенні проблем із зайвою вагою чи курінням. 
 "Глюкоза, здається, є доброю для стримування, зупинки автоматичної відповіді, такої як, наприклад читання слів у тесті Струпа, завдання із заміною першого значення на друге, те яким кольром надруковано слово", - каже Мартін. "Вона (глюкоза)  може підвищити емоційний вклад та сприяти самоособистісним цілям".

за матеріалами: http://www.sciencedaily.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]