Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Жінки частіше використовують смайлики в текстових повідомленнях

Жінки частіше використовують смайлики в текстових повідомленнях
Згідно з результатами досліджень проведених науковцями з університету Райс (Гюстон, США) жінки є схильними використовувати вдвічі більшу кількість смайликів у текстових повідомленнях, аніж чоловіки, - повідомляє ScienceDaily 

Смайли виконують функцію передачі настрою людини та допомагають забезпечити контекст під час текстового зв'язку та витлумачити ставлення людини до повідомлень, які вона отримує.

Спілкування за допомогою текстових повідомлень стало однією з найбільш поширених форм спілкування у світі. Експерти прогнозують, що тільки протягом, океремо взятого, 2012 року буде надіслано 8 трлн. есемесок.  Отже, важливим є вивчення того, які особливості має настільки важливий спосіб нової комунікації між людьми у сучасному світі.
У дослідженні під назвою "Лонґітюдне дослідження використання смайлів у текстових повідомленнях надісланих за допомогою смартфонів" ("A Longitudinal Study of Emoticon Use in Text Messaging from Smartphones") було проаналізовано дані, а це 124 000 текстових повідомлень (SMS), які були отримані із смартфонів осіб чоловічої та жіночої статі протягом шести місяців.
Учасники дослідження отримали безкоштовні телефони IPhone проте їм не повідомляли, які саме дані з смартфонів будуть предметом досліджень науковців.
У дослідженні, проведеному в університеті Райс, 100% досліджуваних використовували смайли у повідомленнях, проте їх використання не було надто частим. І лише 4% від усіх надісланих учасниками дослідження повідомлень містили один або декілька смайлів. Цей показник є трохи нижчим, ніж дані, які були отримані у інших схожих дослідженнях, проте особливістю даного дослідження було те, що учасники не знали, що саме використання смайлів буде предметом дослідженя, тобто результат даного дослідження можна вважати більш реалістичним.
"Ми переконані, що наше дослідження відображає перше природне та довготривале вивчення, яке відображає реальне використання смайликів в текстових повідомленнях", - каже Філліп Кортун, доцент кафедри психології в Університеті Райс, співавтор дослідження.
"Виглядає на те, що спілкування через текстові повідомлення не потребує стільки соціально-емоційного контексту як інші засоби невербальної комунікації. Це може бути пов'язано із простотою та стислістю спілкування через SMS, що знімає деяке навантаження, яке притаманне іншим способам невербального спілкування, таким як електронна пошта чи блоґи", - каже Кортун.
Щодо смайликів, які використовували учасники дослідження можна сказати, що вони були різноманітними, проте найчастіше використовуваними були "щасливий", "сумний" та "дуже щасливий", - вони становили понад 70% від загайльної кількості смайлів.

Також результати даного дослідження підтверджують дані, які були отримані у попередніх дослідженнях про те, що жінки є більш емоційними у невербальному спілкуванні, аніж чоловіки. Також авторами дослідження було виявлено, що хоча жінки й використовують більше смайликів під час миттєвого спілкування ніж чоловіки, проте чоловіки використовують більшу різноманітність смайликів для самовираження.

Співавторамим дослідження були Чад Тосселл, Клейтон Шепард, Ахмад Рахмат і Лінь Чжун, всі з Університету Райс, т Лора Барг-Велков з Технологічного інституту Джорджії.

за матеріалами: www.sciencedaily.com   
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]