Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Скани мозку розкажуть про ваш вік

Скани мозку розкажуть про ваш вік
джерело: flickr.com
     Часто люди можуть виглядати набагато старшими, або набагато молодшими на свій вік. Проте, як дослідили американські науковці, ця властивість не поширюється на мозок людини, - повідомляє eurekalert.org


За результатами дослідження, опублікованого 16 серпня у журналі Current Biology, розширені скани мозку можуть бути використаними для визначення біологічного віку людини з, приблизно, річною похибкою.  Результати цих досліджень можуть мати значний вплив на медицину та на все те що ми вже знаємо про мозок".


Браун разом із Андерсом Дейлом і Террі Джерніганом, з Калліфорнійського Університету, та дослідниками з інших дев’яти університетів  використовуав у своєму дослідженні МРТ (Магнітно-резонансна томографія) для дослідження мозку 885 людей, віком від 3 до 20 років. Отримані скани, були використані для визначення 231 біомаркера анатомії мозку, які, в поєднанні, дали змогу визначити вік людини з понад 92 % точністю. 


Тімоті Браун з Медичної Школи Сан-Дієґо, Калліфорнійського Університету  (University of California, San Diego School of Medicine)  Університету стверджує: "Ми відкрили щось на зразок "годинника розвитку" в мозку - біологічного підпису, який фіксує вікові відмінності, доволі добре, незалежно від інших відмінностей, які існують між людьми"


Деякі із цих маркерів досліджувалися науковцями окремо в минулому. Ключовим у даному дослідженні було, знайти спосіб об’єднання цих окремих маркерів для того, щоб захопити багатоаспектний характер анатомії мозку  та характерні моделі розвитку, що змінюються з віком. Вчені стверджують, що вони раді подальшому вивченню нового підходу та стверджують, що він  має великий потенціал в клініці. Науковці переконані, що знаходження характеристик мозку, які так докладно визначають хронологічний вік людини вказують на те, що розвиток мозку, або принаймі деких його анатомічних частин  є більш контрольованим ніж вважалося раніше. "Регулярність цієї метричної зрілості серед дітей з типовим розвитком вказує на те, що вона також може бути чутливою для виявлення аномалій" 

Вчені, поки що, не знають як ці анатомічні зміни в мозку будуть співвідноситись із зрілістю з точки зору людської поведінки, адже як відомо останнє не завжди відображає хронологічний вік людини.

Анатомія і фізіологія цих динамічних, взаємодіючих нейронних систем, які ми можемо досліджувати по-різному за допомогою МРТ, повинні враховувати зміни, які ми всі спостерігаємо в психологічному розвитку людини", говорить Браун. "Ми все ще маємо з'ясувати, як саме."

за матеріалами eurekalert.org


Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]