Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Ризик самогубств у протестантських спільнотах є вищим, аніж у католицьких.

Дослідження проведені в Університеті Ворвіка (University of Warwick), що знаходиться у Ковентрі (Велика Британія), вказує на те, що рівень ризику самогубств є набагато вищим у протестантських районах, аніж у католицьких, - повідомляє EurekAlert!
Автором дослідження є професор Центру Глобальних Переваг у Глобальному Суспільстві (CAGE) в університеті Ворвіка, Саша Бекер (Sascha Becker). Професор опублікував свої дослідження у роботі під назвою "Knocking on Heaven's Door? Protestantism and Suicide"
Предметом дослідження було те, чи віросповідання впливає на рішення щодо самогубства, попри наявність інших чинників, зокрема, погоди, літератури, стану здоров'я чи фінансової ситуації.
Професор Бекер разом із співавтором дослідження, професором Люджером Войсманном (Ludger Woessmann) з Мюнхенського Університету проаналізували дані отримані на території Прусії у 19 та 21 сторіччі. " Ми використовували дані взяті із 19 сторіччя тому, що майже кожен тоді дотримувався певного віросповідання та релігії, які пронизували майже усі сфери життя. У Прусії, і протестанти, і католики не були меншинами, живучи разом в одній країні з двома релігіями, тому це дає основи для порівняння", каже професор Бекер.
"Результати були доволі вражаючими, у 19-ому столітті рівень самогубств у Прусії серед протестантів  був приблизно у три рази вищим, аніж серед католиків".
При порівнянні даних із 21 століття, отриманих від "Організації Економічного Співробітництва та розвитку" (OECD) відмінність також була помітною. "Навіть сьогодні ті країни у яких протестанти становлять більшість, характеризуються вищим рівнем суїцидів, ніж ті країни, які в яких більшість становлять  католики"
Бекер вважає що відмінність даних, яка була отримана у дослідженні може пояснюватися структурою цих двох релігій. На думку професора, протестантизм є більш індивідуалізованою релігією в той час, як католицизмі сильнішу структуру має спільнота віруючих.
Автор дослідження стверджує, що якщо приходять важкі часи, то у католицизмі саме спільнота допомагає людині вибратись із складної ситуації. Крім того, на думку С. Бекера: "...Протестантизм підкреслює важливість Божої благодаті, а не тільки заслугу благодаті власною роботою людини, в той час як Католицизм вказує на Божий суд, на який впливають вчинки людини. Як наслідок, для самогубство пов'язане із втратою раю, для католиків, але не для протестантів.
Ще одним фактором, який впливає на ставлення до самогубства є визнання гріхів (сповідь). Так як самогубство є єдиним гріхом (за визначенням) з якого не можливо висповідатись - це також стримує католиків від його вчинення.
Вчений вважає, що усі ці фактори: структура релігійної спільноти, визначені погляди на ставлення до Божої благодаті, і неможливість висповідатися з гріха самогубства - є тими факторами, які визначатимуть вплив віросповідання у питаннях життя і смерті. 

за матеріалами EurekAlert!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]