Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Бідніші люди є більш схильними до співчуття при зіткненні із стражданнями інших інших

Бідніші люди є більш схильними до співчуття при зіткненні із стражданнями інших інших

flickr.com
За результатами дослідження проведеного вченими з університету Берклі було дослідженно, що люди, які належать до нижчого соціально-економічного класу є більш фізіологічно налаштованими на страждання та швидше проявляють співчуття при зіткненні із стражданями інших, аніж їх колеги із більшими статками. 
Під час дослідження вчені Калліфорнійського університету в Берклі виявили, що люди, які належать до середнього та є понад середій клас (їх прибутки більше ніж у середнього класу) були менш здатними регувати на сигнали лиха, що надходили від інших людей. Загалом результати дослідження показують, що економічно соціальний статус людини корелює із рівнем співчуття та емпатії, які вона проявляє у емоційно заряджених ситуаціях. 
"Не йдеться про те, що люди з вищого класу є неспівчутливими", - каже соціальний психолог Дженніфер Стеллар з університету в Берклі. "Вони просто не є настільки пристосованими до розпізнавання сигналів страждання тому, що вони не мали справу з такою кількістю перешкод у своєму житті".
Це дослідження суперечить ркзультатам попередніх досліджень зроблених вченими, за висновками яких, люди, які належуть до нижчого класу є більш схильними до тривожості і врожості у ситуації небезпеки.
"Ці, найновіші результати, показують, що культура співчуття і співпраці між людьми, що належать до нижчого класу народжується із загроз для їхнього благополуччя", - каже Стеллар.
Як стверджують автори дослідження їх метою було показати не класові відмінності у суспільстві, а сприяти розумінню культури людей, які належать до різних соціально-економічних калсів. Також вчені стверджують, що люди з нижчих класів є більш схильними до співпраці, аніж люди із вищих класів, які є більш зосередженими на собі та своїх індивідуальних можливостях.
У дослідженні брали участь понад 300 молодих людей, різних національностей. Дослідження було розділеним на три експерименти участь у яких брали три різні групи учасників, які були студентами. Згідно із домашнім доходом та освітним рівнем, студенти були віднесені до таких класів: нижчий клас, нижчий середній клас, середній клас, вищий клас середнього або вищого класу. 
У першому дослідженні 148 молодих людей були оцінені за тим, як часто та інтенсивно вони відчувають такі емоції як радість, задоволення, гордість, любов, співчуття, задумливість і трепет.
Додатково вони також мали відповісти наскільки вони погоджуються із твердженням "Коли я бачу, що людям боляче або вони у нужді я відчуваю сильне бажання, щоби турбуватися про них" та "Я часто помічаю людей, що потребують допомоги" Співчуття було єдиною позитивною емоцією показники виявлення якої були вищими у нижчих класів, - кажуть автори.
У другому дослідженні нова група, із 64 учасників, переглядала два відео: відео-інструкцію про конструкції та емоційно заряджене відео про сім’ї які справляються з проблемами, маючи дитину із онкозахворюваннями. Учасники не показали жодних відмінностей при перегляді "нейтральної" відео-інструкції та всі повідомили про відчуття смутку після переглюду про сім’ї хворих на рак. Проте, особи, які належали до нижчих класів продемонстрували найвижчий рівень  співчуття та емпатії, на відміну від печалі. 
Дослідники також проводили моніторинг показників серцебиття досліджуваних під час перегляду двох відео. Учасники дослідження, що належали до нижчого класу продемонстрували зниження частоти серцевих скорочень при перегляді відео про сім’ї хворих на рак, у порівнянні з учасниками із вищого класу.  Такі результати моніторингу серцевих скорочень автори дослідження пояснюють тим, що частота серцевих скорочень знижується та тіло заспокоюється тоді, коли готується допомогти іншій людині.
Далі нова, змішана, група із 106 учасників, яка була випадково відібрана і поділена на пари, завданням яких було протистояти одне одному під час проведення співбесіди на посаду менеджера лаболаторії. Для підвищення рівня стресу, ті хто краще  проходив співбесіду отримували грошові подарунки. Звіти отримані від учасників дослідження після співбесіди показали, що під час інтерв’ю люди, які належали до нижчих класів сприймали своїх суперників більш знервованими, тривожними та збентеженими і в результаті виявили більше співчуття до своїх конкурентів. І, навпаки, учасники, що належали до вищого класу були менш здатними до виявлення емоційних сигналів своїх суперників та  до виявлення співчуття відносно них.
"...Результати дослідження показують, що не йдеться про те, що людей із вищого класу просто не хвилють інші люди, просто вони не так добре виявляють, стрес або занепокоїння", - каже Стеллар
джерело : http://www.eurekalert.org/
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]