Full width home advertisement

Post Page Advertisement [Top]

Алкоголь знижує рівень серотонінту у жінок швидше, ніж у чоловіків

Алкоголь знижує рівень серотонінту у жінок швидше, ніж у чоловіків
Алкоголізм зробить вас менш щасливими, та тривожними. І усе це відбуватимиться швидше якщо ви - жінка.


Джерело: flickr.com 
Результати дослідження проведеного вченими-психологами з уніврситету Ґетеборґа (Швеція) продемонстрували, що уже після чотирьох років алкогольної залежності відбувається значне зниження у функціонуванні системи серотоніну. Завданням, якого є, зокрема, контроль над імпульсами та настроєм (серотонін відповідає за гарне самопочуття)
Дослідницька група у міждисциплінарному проекті під назвою "Gothenburg Alcohol Research Project (GARP)" вперше дослідила 3 основні субстанції нейротрансміттери  у мозку окремо взятої людини.   Досліджувались чоловіки та жінки у яких була алкогольна залежність. 
"Ми використовували так звані нейроендокринні методи, щоб показати, що саме серотонергетичні система в мозку  є тою системою, функціонування якої алкоголь серйозно порушує." Ця система, поміж іншими функціями, регулює контроль імпульсів та настрою", - говорить Крістіна Берґлунд, науковий співробітник кафедри психології та представник дослідницької групи. 
Обидві статі, і чоловіки, і жінки, страждають від побічних ефектів алкоголізму, однак, у жінок це відбувається набагато швидше. Згідно з результатами дослідження функціонування серотонінної системи у жінок протягом 4 років погіршилося на 50%, в той час у чоловіків така зміна (погіршення функціонування серотоніну на 50%) відбулась за 12 років.
"Варто зазначити, що ушкодження є одинаковими як у чоловіків, так і у жінок, але тривалість їх розвитку є різною. Ми досі не знаємо чи серотонінна система може відновлюватись ссамотужки, але попередні дослідження показують, що деякі інші діялнки мозку можуть зцілюватись після певного періоду, якщо припинити вживати алкоголь", - стверджує Ульф Берґґрен із Сальнгернської академії Університету Ґетеборґа.
 За матеріалами: alphagalileo.org  

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Bottom Ad [Post Page]